Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Otwarte biblioteki

Otwarte biblioteki

W Dzielnicy Śródmieście od 11 maja zostają ponownie otwarte placówki: Wypożyczalnia nr 81 oraz Biblioteka dla Dzieci nr 39 przy ulicy Przechodniej 2. Od 12 maja czynna będzie Wypożyczalnia nr 54 przy ul. Marszałkowskiej 9/15. Godziny otwarcia bibliotek: poniedziałek, wtorek, środa: 13.00 - 19.00, czwartek, piątek: 9.30 - 15.30.

 

Zgodnie z decyzją rządu od 4 maja mogą być znowu otwarte niektóre instytucje kultury – biblioteki, muzea i galerie. Jednak ze względu na zbyt późne i nieprecyzyjne rekomendacje dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa epidemicznego w tego typu placówkach, są one uruchamiane stopniowo. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście postanowiła np. wyposażyć swe wypożyczalnie w osłony ochronne z pleksi, a ich zamówienie i montaż wymagają oczywiście czasu.

 

Na początek otwarte zostały Wypożyczalnia nr 81 oraz Biblioteka dla Dzieci nr 39 przy ulicy Przechodniej 2. Od wtorku 12 maja czynna będzie Wypożyczalnia nr 54 przy ul. Marszałkowskiej 9/15. Kolejne placówki powinny być uruchomione w ciągu tygodnia. Zamknięte pozostaną tylko Czytelnia Naukowa nr VII przy ul. Świętojańskiej 5 (przy czym część jej zbiorów będzie można wyjątkowo wypożyczyć na zewnątrz) wraz z działającymi pod tym adresem czytelnią czasopism oraz Punktem Bibliotecznym „Książka na telefon”, a także Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 86 przy ul. Nowogrodzkiej 43.

 

Śródmiejskie biblioteki będą otwarte w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 13.00-19.00 oraz w czwartki i piątki w godz. 9.30-15.30. Obowiązywały będą w nich szczególne zasady bezpieczeństwa. Czytelnicy mogą poruszać się tylko w wyznaczonych strefach. Nie ma wolnego dostępu do książek oraz możliwości czytania prasy na miejscu. Przebywając w bibliotece, należy zachować co najmniej dwumetrowy odstęp od innych osób, mieć założone rękawiczki i maseczkę oraz używać dostępnych na miejscu płynów do dezynfekcji rąk. Za to można wypożyczyć większą liczbę woluminów (nawet do 30) i dłużej je trzymać (do 60 dni), a także wziąć do domu periodyki (8 egzemplarzy do 14 dni) oraz niektóre książki z czytelni naukowej przy ul. Świętojańskiej (do pięciu tomów). Zwrócone książki będą poddane trzydniowej kwarantannie.

 

Szczegółowe informacje o pracy śródmiejskiej Biblioteki Publicznej można znaleźć na stronie www.biblioteka.waw.pl.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl