Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziewiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który w tym roku odbył się 10 grudnia w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.        

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej, uroczysta Msza święta oraz widowisko „Będziemy Duchów Chwilą” – tak władze i mieszkańcy Dzielnicy Śródmieście obchodzili Dzień Pamięci Starówki. W niedzielę 13 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu niemieckiego czołgu-pułapki przy ul. Kilińskiego.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

2 lipca 2016 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziewiątej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.

Niechciany Joseph Conrad

Niechciany Joseph Conrad

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza 14 września 18 do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, na spotkanie z Michałem Komarem – scenarzystą, krytykiem filmowym i teatralnym, wydawcą i publicystą.

 

 

Michałem Komar napisał książkę „Piekło Conrada”. Jest to jedna z ciekawszych w krytyce polskiej prób przedstawienia zasadniczych idei twórczości Conrada. Autor szeroko omawia stosunek Conrada do nowoczesnego społeczeństwa przemysłowego, do sprawy przyszłości cywilizacji europejskiej, cywilizacji pieniądza i interesów materialnych, której postęp miał spowodować całkowitą zagładę świata wartości idealnych.

 

 

 

RODO

Newsletter
Chcesz otrzymywać zawsze najświeższe informacje na maila?
Dopisz się do newslettera
© 2010-2016 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl