Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziewiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który w tym roku odbył się 10 grudnia w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.        

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej, uroczysta Msza święta oraz widowisko „Będziemy Duchów Chwilą” – tak władze i mieszkańcy Dzielnicy Śródmieście obchodzili Dzień Pamięci Starówki. W niedzielę 13 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu niemieckiego czołgu-pułapki przy ul. Kilińskiego.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

2 lipca 2016 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy ósmej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.

Wystawa stała w PAN Muzeum Ziemi: "Bursztyn – od płynnej żywicy do sztuki zdobniczej"

Bursztyn – od płynnej żywicy do sztuki zdobniczej jest już ósmą wystawą w sali zwyczajowo poświęconej bursztynowi. Każda kolejna wystawa stała w PAN Muzeum Ziemi udostępnia zwiedzającym nowo pozyskane okazy o możliwie coraz ciekawszych walorach naukowych i wystawienniczych.

Aby przekazać widzowi zawsze aktualny stan wiedzy o bursztynie, koncepcje wszystkich wystaw zmieniane są w miarę uzyskiwania nowych wyników nieprzerwanie prowadzonych badań. Badania w Dziale Bursztynu, który uważany jest choćby tylko z uwagi na dostępność do bogatych materiałów badawczych za centrum badań bursztynu, prowadzone są we współpracy ze specjalistami z kraju i zagranicy.

Na wystawie znajdują się m.in. okazy prezentujące: genezę bursztynu i rekonstrukcję bursztynowego lasu, inkluzje zwierzęce i roślinne; surowiec ze złóż sambijskich (Rosja), ukraińskich (Ukraina), bitterfeldzkich (Niemcy) oraz z nagromadzeń wtórnych pobrzeża bałtyckiego. Pokazujemy gdzie tworzyły się złoża paleogeńskie przed co najmniej 40 milionami lat, następnie przemieszczenie i rozprzestrzenienie bursztynu na obszarze Polski w ostatnim milionie lat w plejstocenie i holocenie.

Po raz pierwszy pokazane są żywice kopalne różne od bursztynu bałtyckiego, w tym kopale. Drobne okazy tych żywic z całego świata, których w Polsce poza Muzeum Ziemi, zwiedzający w tak bogatym zestawie nigdzie nie znajdzie, pokazane są wraz z mapą ich rozprzestrzenienia. Największy okaz z tej kolekcji o masie 4780 g – kopal z wyspy Borneo – w formie nacieku prezentujemy w gablocie tytułowej, jako egzemplifikację płynnej żywicy.

źródło: PAN Muzeum Ziemi

Wstęp:
niedziela - wstęp wolny

Lokalizacja
PAN Muzeum Ziemi
al. Na Skarpie 20/26 i 27
Warszawa

więcej informacji
 

Newsletter
Chcesz otrzymywać zawsze najświeższe informacje na maila?
Dopisz się do newslettera
© 2010-2016 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl