Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.  

więcej::.

Wystawa Dariusza Kamysa

Wystawa Dariusza Kamysa

Fundacja Galeria Przechodnia do 18 września prezentuje wystawę Dariusza Kamysa, znanego przede wszystkim z twórczości kabaretowej (kabaret POTEM, HiFi i obecnie HRABI). Wystawę można oglądać 24h przy ul. Wiejskiej 2. Projekt finansuje m.st. Warszawa - Dzielnica Śródmieście.

Obrazo-murale

Obrazo-murale

Tylko 19 września od 17 do 21 dzięki Fundacji Galeria Przechodnia otworem będą stać drzwi kamienicy na ulicy Wiejskiej i będzie można obejrzeć obrazo-murale wewnątrz klatki. Na podwórku zagości z instalacją "Żylak w bramie", a o 20.30 zatańczy ogień, czyli...

Kocham śpiewać

Kocham śpiewać

Stowarzyszenie Artystów "Euforis" zaprasza wszystkich: tych którzy lubią śpiewać, tych którzy boją się śpiewać, tych którzy zawsze chcieli spróbować, ale nie wiedzieli jak i gdzie. Najbliższe spotkanie 21 września o 12 w Chopin Point, ul. Krakowskie Przedmieście 62.

A-Z 2018 (sprawozdanie roczne)

A-Z 2018 (sprawozdanie roczne)

Galeria Jednostka, ul. Andersa 13, zaprasza na otwarcie wystawy Andrzeja Tobisa, które odbędzie się w ramach Warsaw Gallery Weekend 2019 20 września od 17 do 21. 21 września o 15 oprowadzanie artysty po wystawie i premiera publikacji "A-Z (sprawozdanie roczne)".

XX edycja festiwalu "Organy Śródmieścia"

XX edycja festiwalu Organy Śródmieścia

W kolejne niedziele września i października w różnych, wyposażonych w koncertowe organy, kościołach na terenie  Śródmieścia odbywają się recitale. Najbliższy koncert, 22 września o 20, w kościele oo. franciszkanów, ul. Zakroczymska 1, da  Przemysław Kapituła.

Międzynarodowe koncerty organowe

Międzynarodowe koncerty organowe

W 4. niedzielę każdego miesiąca  o 19 (wyjątkowo w trzecią niedzielę grudnia)  Kościele Ewangelicko-Reformowanym, al. "Solidarności" 74, odbywają się recitale organowe. Najbliższy 22 września.

Sgraffita na podłożach przenośnych

Sgraffita na podłożach przenośnych

W siedzibie Fundacji Spoiwo, ul. Mostowa 30 lok. 7,  można oglądać wystawę Marcina Bogusławskiego, będącą  owocem pracy nad sgraffitami na podłożach przenośnych w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Pobierz audioprzewodnik "Lalka"

Pobierz audioprzewodnik Lalka

Ścieżka literacka "Lalka" to pierwszy w Warszawie spacerowy trakt oparty na literaturze. Zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego audioprzewodnika, którego lektorem jest Ksawery Jasieński. Plik z audioprzewodnikiem można pobrać na stronie: art.srodmiescie.warszawa.pl/lalka.

Nabór do chóru

Nabór do chóru

Z nami można przeżyć niezapomniane chwile, doświadczyć żywego udziału w muzyce i poznać nowych ludzi. Warszawski Chór Żeński Harfa zaprasza do wspólnego śpiewania wszystkie Panie od 18 roku życia.

W punkt

W punkt

W Pracowni Duży Pokój powstaje Wpunkt - pierwszy, i jak dotąd jedyny, polski miesięcznik opiniotwórczy stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Redakcja wspiera debatę publiczną, promuje kulturę i czytelnictwo.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl