Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

127 082 km

127 082 km

Przekazujemy zaproszenie na wernisaż wystawy Filipa Wierzbickiego-Nowak "127 082 km", który odbędzie się 2 września o 18 w Galerii Aptece Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, a jednocześnie będzie transmitowany on-line. Wystawa potrwa do 15 września.

Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy

Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy

Do 31 grudnia Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza na wystawę fotografii przedstawiających ulice Przechodnią, Żabią, Skórzaną, Rynkową i Solną oraz  place Mirowski Bankowy. Zdjęcia można oglądać w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 81 i Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 39, ul. Przechodnia 2.

Otwarte biblioteki

Otwarte biblioteki

Ponownie otwarte są wszystkie placówki Biblioteki w Dzielnicy Śródmieście, oprócz punktu "Książka na Telefon" oraz Wypożyczalni Nr 86 przy ul. Nowogrodzkiej 43. Godziny otwarcia bibliotek: poniedziałek, wtorek, środa: 13.00 - 19.00, czwartek, piątek: 9.30 - 15.30.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Ewa Lipska, Małgorzata Dmitruk, Łukasz Orbitowski, Wojciech Mikołuszko, Arkadiusz Szaraniec – to laureaci 13. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Tytuł Warszawskiego twórcy otrzymał Piotr Wojciechowski.

Być jak Paul Cézanne

Być jak Paul Cézanne

Od 13 maja do 30 sierpnia w Miejscu Projektów Zachęty, ul. Gałczyńskiego 3, trwa wystawa Pauliny Pankiewicz, która dwukrotnie była stypendystką Dzielnicy Śródmieście.

Newborns

Newborns

Od 29 maja do 25 lipca w Galerii Monopol, ul. Marszałkowska 34/50,  można będzie oglądać wystawę Tatiany Czekalskiej i Leszka Golca.

Warsztaty tańców tradycyjnych

Warsztaty tańców tradycyjnych

Polki, oberki, chodzone, kujawiaki, mazurki, powolniaki, owijoki, fokstroty, walczyki i co jeszcze tylko tańczy się na polskiej wsi (i w miastach) można poznawać i doskonalić na wirtualnych warsztatach  Ambasady Muzyki Tradycyjnej, ul. Jazdów 3/20. Zajęcia w poniedziałki o 20.

Pakiet wsparcia dla kultury

Pakiet wsparcia dla kultury

Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił  pakiet wsparcia dla kultury, ważny dla artystów i organizacji pozarządowych, a zatem również dla publiczności.

Śródmieście gra dla życia

Śródmieście gra dla życia

Ruszyła 12. edycja akcji Dzielnicy Śródmieście oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym roku dla dawców krwi oraz szpiku kostnego czekają bezpłatne wejściówki na koncert Ralpha Kaminskiego, zaplanowany na 4 grudnia.

DKŚ online

DKŚ online

Dom Kultury Śródmieście powraca częściowo do działalność w swoich placówkach. Jednocześnie zaprasza do skorzystania z propozycji w Interecie. Możemy obejrzeć spektakle, poćwiczyć pilates, wysłuchać z dziećmi wieczorynek.

Konkursy dotacyjne 2020

Konkursy dotacyjne 2020

Zostały ogłoszone wyniki konkursów ofert na realizację zadań w zakresie kultury w Dzielnicy Śródmieście w 2020 roku. Mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli na realizację wyłonionych projektów i będziemy mogli zaprosić do udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Pobierz audioprzewodnik "Lalka"

Pobierz audioprzewodnik Lalka

Ścieżka literacka "Lalka" to pierwszy w Warszawie spacerowy trakt oparty na literaturze. Zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego audioprzewodnika, którego lektorem jest Ksawery Jasieński. Plik z audioprzewodnikiem można pobrać na stronie: art.srodmiescie.warszawa.pl/lalka.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl