Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

ARTBARBAKAN

ARTBARBAKAN

Od 25 lipca do 26 sierpnia Fundacja Skarbnica Sztuki oraz Fundacja Artbarbakan zapraszają w ramach cyklu wystaw  na murach staromiejskiego Barbakanu do glądania prac Tadeusza Chyły. Projekt współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.

V Letnie Parady Muzyczne

V Letnie Parady Muzyczne

Muzyczne spacery z instrumentami w dłoniach odbywają się także tego lipca! W niedzielne popołudnia rasowy brass-band kroczy ulicami Śródmieścia i dmie ile sił w płucach. Parady, organizowane są przez Fundację Camerata Vistula. Ostania rusza spod Kolumny Zygmunta 28 lipca o 17

Jerzy Mierzejewski z Rodziną

Jerzy Mierzejewski z Rodziną

W przestrzeniach Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51,  do 23 lipca trwa wystawa przedstawicieli trzech pokoleń - Jerzego, Jacka, Andrzeja, Gabrieli Mierzejewskich.

Miejsca

Miejsca

Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, do 23 lipca gości wystawę Pauliny Okurowskiej, artystki która z ceramicznych malutkich sześcianów, buduje uwodzące instalacje - miejsca.

Międzynarodowe koncerty organowe

Międzynarodowe koncerty organowe

W 4. niedzielę każdego miesiąca  o 19 (wyjątkowo w trzecią niedzielę grudnia)  Kościele Ewangelicko-Reformowanym, al. "Solidarności" 74, odbywają się recitale organowe. Najbliższy 28 lipca.

Miłość. Nadzieja. Wiara. Ku czci...

Miłość. Nadzieja. Wiara. Ku czci...

Biuro Wystaw / Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, lokal 4, zaprasza na wystawę w trzech odsłonach. Pierwsza z nich  – "#1 Miłość" – trwała do 31 maja. Kolejne odsłony – "#2 Nadzieja"  od 27 czerwca do 31 lipca), "#3 Wiara (8 sierpnia-15 września).

Kocham śpiewać

Kocham śpiewać

Stowarzyszenie Artystów "Euforis" zaprasza wszystkich: tych którzy lubią śpiewać, tych którzy boją się śpiewać, tych którzy zawsze chcieli spróbować, ale nie wiedzieli jak i gdzie. Najbliższe spotkanie 21 września o 12 w Chopin Point, ul. Krakowskie Przedmieście 62.

Sgraffita na podłożach przenośnych

Sgraffita na podłożach przenośnych

W siedzibie Fundacji Spoiwo, ul. Mostowa 30 lok. 7,  można oglądać wystawę Marcina Bogusławskiego, będącą  owocem pracy nad sgraffitami na podłożach przenośnych w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Pobierz audioprzewodnik "Lalka"

Pobierz audioprzewodnik Lalka

Ścieżka literacka "Lalka" to pierwszy w Warszawie spacerowy trakt oparty na literaturze. Zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego audioprzewodnika, którego lektorem jest Ksawery Jasieński. Plik z audioprzewodnikiem można pobrać na stronie: art.srodmiescie.warszawa.pl/lalka.

Nabór do chóru

Nabór do chóru

Z nami można przeżyć niezapomniane chwile, doświadczyć żywego udziału w muzyce i poznać nowych ludzi. Warszawski Chór Żeński Harfa zaprasza do wspólnego śpiewania wszystkie Panie od 18 roku życia.

W punkt

W punkt

W Pracowni Duży Pokój powstaje Wpunkt - pierwszy, i jak dotąd jedyny, polski miesięcznik opiniotwórczy stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Redakcja wspiera debatę publiczną, promuje kulturę i czytelnictwo.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl