Tak było

Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

2 lipca 2016 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy ósmej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz ósmy Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który w tym roku odbył się 10 grudnia w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.           

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej, uroczysta Msza święta oraz widowisko „Kto mógł się spodziewać” – tak władze i mieszkańcy Dzielnicy Śródmieście obchodzili Dzień Pamięci Starówki. W sobotę 13 sierpnia, w 72. rocznicę wybuchu niemieckiego czołgu-pułapki przy ul. Kilińskiego.

więcej::.

Podsumowanie gier miejskich

Podsumowanie gier miejskich

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w podsumowaniu gier miejskich, które odbędzie się 29 lipca o 13 na terenie pl. Grzybowskiego przed wejściem do Kościoła Wszystkich Świętych. Projekt był realizowany przez Fundacje Poza Horyzont i dofinansowany ze środków Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Stan wysoki

Stan wysoki
Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, zaprasza  do 5 września na wystawę 'Stan wysoki' Darka Pali, który łączy kolor i gest, nie przedstawieniową formę z podskórnym romantyzmem. Jest niejako dziennikarskim zapisem wydarzeń. Lokal przy al. Wyzwolenia 3/5 jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Letnie spotkania z modą retro

Letnie spotkania z modą retro

Fundacja Parnas, ul. Zgody 4, zaprasza 2 sierpnia19 na kolejne spotkanie z cyklu poświęconego 4 dekadom historii kobiecego ubioru, począwszy od 1910 roku aż do końca lat 40. Tym razem "Wielki quiz z historii mody kobiecej w XX wieku". Lokal przy ul. Zgody 4 jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Inspiracje indyjskie

Inspiracje indyjskie

Fundacja METAMORFOZY zapraszała do 25 lipca na wystawę Joanny Ładyżyńskiej pt. "Inspiracje indyjskie", inspirowaną sztuką indyjskiego Teatru Kathakali, teatru bez słów. Lokal przy ul. Marszałkowskiej 81 jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Tkaniny eksperymentalne

Tkaniny eksperymentalne

Galeria Bardzo Biała, ul. Wspólna 61 lok. 107, zaprasza na wystawę Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej, prowadzonej przez profesor Barbarę Łuczkowiak. Ekspozycja potrwa do 28 lipca.

Muzyka na żywo

Muzyka na żywo

Fundacja Parnas, ul. Zgody 4, zaprasza 28 lipca o 20 na niezapomniany wieczór z muzyką na żywo, podczas którego będzie można usłyszeć największe szlagiery lat 20. i 30. w wyjątkowych aranżacjach. Lokal przy ul. Zgody 4 jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Tak widzą, Panorama fotografii węgierskiej

Tak widzą, Panorama fotografii węgierskiej

Muzeum Narodowe w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 3, zaprasza na wystawę "Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej", którą będzie można podziwiać do 10 września.  Na wystawie prezentowane będą prace światowej sławy fotografów węgierskich, zajmujących wysokie miejsce w historii fotografii XX-wiecznej.

Dotacje dla NGO

Dotacje dla NGO

Ogłoszone zostały wyniki konkursu na realizację projektów upowszechniających kulturę w różnych dziedzinach i formach artystycznych, organizowanego zgodnie z zasadami Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Przyznano 8 dotacji, m.in. na kontynuację zadania „Teatr w przedszkolu”.

Pobierz audioprzewodnik "Lalka"

Pobierz audioprzewodnik Lalka

Ścieżka literacka "Lalka" to pierwszy w Warszawie spacerowy trakt oparty na literaturze. Zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego audioprzewodnika, którego lektorem jest Ksawery Jasieński. Plik z audioprzewodnikiem można pobrać na stronie: art.srodmiescie.warszawa.pl/lalka.

Nabór do chóru

Nabór do chóru

Z nami można przeżyć niezapomniane chwile, doświadczyć żywego udziału w muzyce i poznać nowych ludzi. Warszawski Chór Żeński Harfa zaprasza do wspólnego śpiewania wszystkie Panie od 18 roku życia.

W punkt

W punkt

W Pracowni Duży Pokój powstaje Wpunkt - pierwszy, i jak dotąd jedyny, polski miesięcznik opiniotwórczy stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Redakcja wspiera debatę publiczną, promuje kulturę i czytelnictwo.

 

Newsletter
Chcesz otrzymywać zawsze najświeższe informacje na maila?
Dopisz się do newslettera
© 2010-2016 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl