Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Śródmieście gra dla życia - The Dumplings

Śródmieście gra dla życia - The Dumplings

Trwa XI edycja organizowanej przez nas zbiórki krwi.  Specjalne krwiobusy czekają na ochotników Finał akcji zaplanowany jest na 6 lipca w Klubie Palladium, gdzie zagra zespół The Dumplings! Każdy, kto w ramach akcji odda swoją krew lub zarejestruje się w bazie dawców szpiku kostnego, otrzyma od nas bezpłatną wejściówkę na koncert.

Co jeszcze może się wydarzyć

Co jeszcze może się wydarzyć

Do 22 czerwca, Fundacja Profile, Franciszkańska 6, od wtorku do soboty, w godz. 12–19 prezentuje projekt Józefa Robakowskiego.  Według artysty w zmediatyzowanym społeczeństwie ogólnie dostępne kanały komunikacji, pozwalające na relacjonowanie bieżących wydarzeń i wyrażanie własnej opinii, są  miejscem, gdzie toczy się najbardziej bezwzględna walka o obrazy rzeczywistości.

Płynna pamięć

Płynna pamięć

Od 25 kwietnia do 24 maja w Aptece Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, można oglądać prace Marco Angeliniego.

II Festiwal Różnorodni Warszawiacy

II Festiwal Różnorodni Warszawiacy

Dom Kultury Śródmieście realizuje cykl wydarzeń prezentujących artystyczne i zawodowe osiągnięcia powiększającej się wielokulturowej społeczności naszego miasta.  25 maja będziemy mieli okazję potkać się z osiedlonymi w Warszawie Nepalczykami.

Międzynarodowe koncerty organowe

Międzynarodowe koncerty organowe

W 4. niedzielę każdego miesiąca  o 19 (wyjątkowo w trzecią niedzielę grudnia)  Kościele Ewangelicko-Reformowanym, al. "Solidarności" 74, odbywają się recitale organowe. Najbliższy 26 maja.

Artbarbakan

Artbarbakan

Fundacja Skarbnica Sztuki oraz Fundacja Artbarbakan mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy Jerzego Lassoty. Wernisaż odbędzie się 29 maja 18  przy murach Barbakanu na Starym Mieście. Wystawa będzie czynna do 25 czerwca. Projekt dofinansowywany przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy.

Równość / Gleicheit

Równość / Gleicheit

Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, 29 maja 19 zaprasza na wernisaż wystawy polskich i niemieckich abstrakcjonistów. Ekspozycja potrwa do 19 czerwca.

Historia ludzka

Historia ludzka

W muzealnych przestrzeniach Fundacji im. B. Biegasa, al. Jerozolimskie 51, prezentowana jest wystawa malarstwa Pawła Skurskiego, którego prace podziwiano na kilkudziesięciu wystawach na całym świecie. Ekspozycja potrwa do 29 maja. Wstęp wolny. Podczas wystawy artysta będzie tworzył na żywo kolejne dzieło.

Miłość. Nadzieja. Wiara. Ku czci...

Miłość. Nadzieja. Wiara. Ku czci...

Biuro Wystaw / Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, lokal 4, zaprasza na wystawę w trzech odsłonach. Pierwsza z nich  – "#1 Miłość" – trwa do 31 maja. Kolejne odsłony – "#2 Nadzieja" (27 czerwca-31 lipca), "#3 Wiara (8 sierpnia-15 września).

Teatralny pink pong

Teatralny pink pong

W maju i czerwcu w ramach "Spotkań Śródmiejskich Teatrów Amatorskich" odbędą się cztery wyjątkowe „podwójne” pokazy spektakli. Najbliższe 1 czerwca o 17 na Scenie Na Poddaszu, ul. Jezuicka 4 (Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej). Organizator Fundacja Artystyczna "Młyn".

Wyplatane opowieści

Wyplatane opowieści

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza na wystawę Beaty Joanny Przedpełskiej. Prace autorki można oglądać od6 maja do 6 czerwca w budynku Czytelni Naukowej nr VII, ul. Świętojańska 5.

Kocham śpiewać

Kocham śpiewać

Stowarzyszenie Artystów "Euforis" zaprasza wszystkich: tych którzy lubią śpiewać, tych którzy boją się śpiewać, tych którzy zawsze chcieli spróbować, ale nie wiedzieli jak i gdzie. Najbliższe spotkanie 29 czerwca o 12 w Chopin Point, ul. Krakowskie Przedmieście 62.

Twarze

Twarze

Fundacja "Fotografia dla Przyszłości" do końca czerwca prezentuje w prowadzonej przez siebie Galerii F10, ul. Noakowskiego 10 m. 54, wystawę zdjęć autorsta Krzysztofa anin Kuzko.

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Fundacja NIKA zaprasza 4 czerwca o 17.30  do Warsztatu, pl. Konstytucji 4, na Śródmiejskie Spotkanie Literackie. Gościem będzie reporter Joanna Olech - autorka powieści dla dzieci i młodzieży.

Sgraffita na podłożach przenośnych

Sgraffita na podłożach przenośnych

W siedzibie Fundacji Spoiwo, ul. Mostowa 30 lok. 7,  można oglądać wystawę Marcina Bogusławskiego, będącą  owocem pracy nad sgraffitami na podłożach przenośnych w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Pobierz audioprzewodnik "Lalka"

Pobierz audioprzewodnik Lalka

Ścieżka literacka "Lalka" to pierwszy w Warszawie spacerowy trakt oparty na literaturze. Zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego audioprzewodnika, którego lektorem jest Ksawery Jasieński. Plik z audioprzewodnikiem można pobrać na stronie: art.srodmiescie.warszawa.pl/lalka.

Nabór do chóru

Nabór do chóru

Z nami można przeżyć niezapomniane chwile, doświadczyć żywego udziału w muzyce i poznać nowych ludzi. Warszawski Chór Żeński Harfa zaprasza do wspólnego śpiewania wszystkie Panie od 18 roku życia.

W punkt

W punkt

W Pracowni Duży Pokój powstaje Wpunkt - pierwszy, i jak dotąd jedyny, polski miesięcznik opiniotwórczy stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Redakcja wspiera debatę publiczną, promuje kulturę i czytelnictwo.

 









RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl