Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Zawieszenie wydarzeń kulturalnych

Zawieszenie wydarzeń kulturalnych

Działalność instytucji kultury oraz organizacja wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 została zawieszona.

Przekroczenia/Crossing

Przekroczenia/Crossing

W Galerii Apteka Sztuki, al. Aleja Wyzwolenia 3/5, do 10 kwietnia trwa wystawa prac Veroniki Taussig. Prezentowany cykl rzeźb, mówi o przekraczaniu granic między bryłą i pustką, pozytywem i negatywem, kolorem i niekolorem, o łączeniu mediów, a także przełamywaniu tradycyjnego sposobu postrzegania.


Warsztaty tańców tradycyjnych

Warsztaty tańców tradycyjnych

Polki, oberki, chodzone, kujawiaki, mazurki, powolniaki, owijoki, fokstroty, walczyki i co jeszcze tylko tańczy się na polskiej wsi (i w miastach) można poznawać i doskonalić na warsztatach w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej, ul. Jazdów 3/20. Zajęcia w poniedziałki o 20.

Konkursy dotacyjne 2020

Konkursy dotacyjne 2020

Zostały ogłoszone wyniki konkursów ofert na realizację zadań w zakresie kultury w Dzielnicy Śródmieście w 2020 roku.

Domki z sercem

Domki z sercem

Zakończyła się 3. edycja współfinansowanego przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy cyklu bezpłatnych, charytatywnych warsztatów twórczych dla rodzin. Uczestnicy własnoręcznie złożyli, pomalowali i ozdobili 10 domków dla misiów, przeznaczonych dla śródmiejskich placówek opieki zdrowotnej dla dzieci.

Zwierzyniec 2019

Zwierzyniec 2019

Grupa fotograficzna AFA9 serdecznie zaprasza od 12 grudnia  do prowadzonej przez Fundacje Fotografia dla Przyszłości Galerii F10, ul. Noakowskiego 10 m. 54 (klatka VII, II piętro, domofon 54) na poplenerową wystawę fotografii.

Pobierz audioprzewodnik "Lalka"

Pobierz audioprzewodnik Lalka

Ścieżka literacka "Lalka" to pierwszy w Warszawie spacerowy trakt oparty na literaturze. Zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego audioprzewodnika, którego lektorem jest Ksawery Jasieński. Plik z audioprzewodnikiem można pobrać na stronie: art.srodmiescie.warszawa.pl/lalka.

Nabór do chóru

Nabór do chóru

Z nami można przeżyć niezapomniane chwile, doświadczyć żywego udziału w muzyce i poznać nowych ludzi. Warszawski Chór Żeński Harfa zaprasza do wspólnego śpiewania wszystkie Panie od 18 roku życia.

W punkt

W punkt

W Pracowni Duży Pokój powstaje Wpunkt - pierwszy, i jak dotąd jedyny, polski miesięcznik opiniotwórczy stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Redakcja wspiera debatę publiczną, promuje kulturę i czytelnictwo.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl