Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.  

więcej::.

Międzynarodowe koncerty organowe

Międzynarodowe koncerty organowe

W 4. niedzielę każdego miesiąca  o 19 (wyjątkowo w trzecią niedzielę grudnia)  Kościele Ewangelicko-Reformowanym, al. "Solidarności" 74, odbywają się recitale organowe. Najbliższy 24 listopada.

Nauczyciel wolności

Nauczyciel wolności

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A,  na wystawę poświęconą Markowi Edelmanowi. Ekspozycję, odsłoniętą w 10. rocznicę śmierci jej bohatera,  można oglądać do 31 października w godzinach otwarcia Biblioteki, od poniedziałku do piątku od 10.00-19.00.

Ornament i chusta a kultura i tradycja

Ornament i chusta a kultura i tradycja

Zapraszamy do Galerii Stalowa, ul. Stalowa 26, na wystawę Agnieszki Żak-Biełowej, Prezentowane są prace powstałe w ramach projektu stypendialnego finansowanego przez Dzielnice Śródmieście m.st. Warszawy. Wystawa potrwa do 12 grudnia.

Kocham śpiewać

Kocham śpiewać

Stowarzyszenie Artystów "Euforis" zaprasza wszystkich: tych którzy lubią śpiewać, tych którzy boją się śpiewać, tych którzy zawsze chcieli spróbować, ale nie wiedzieli jak i gdzie. Najbliższe spotkanie, finałowe,  14 grudnia o 14 w Chopin Point, ul. Krakowskie Przedmieście 62.

Sgraffita na podłożach przenośnych

Sgraffita na podłożach przenośnych

W siedzibie Fundacji Spoiwo, ul. Mostowa 30 lok. 7,  można oglądać wystawę Marcina Bogusławskiego, będącą  owocem pracy nad sgraffitami na podłożach przenośnych w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Pobierz audioprzewodnik "Lalka"

Pobierz audioprzewodnik Lalka

Ścieżka literacka "Lalka" to pierwszy w Warszawie spacerowy trakt oparty na literaturze. Zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego audioprzewodnika, którego lektorem jest Ksawery Jasieński. Plik z audioprzewodnikiem można pobrać na stronie: art.srodmiescie.warszawa.pl/lalka.

Nabór do chóru

Nabór do chóru

Z nami można przeżyć niezapomniane chwile, doświadczyć żywego udziału w muzyce i poznać nowych ludzi. Warszawski Chór Żeński Harfa zaprasza do wspólnego śpiewania wszystkie Panie od 18 roku życia.

W punkt

W punkt

W Pracowni Duży Pokój powstaje Wpunkt - pierwszy, i jak dotąd jedyny, polski miesięcznik opiniotwórczy stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Redakcja wspiera debatę publiczną, promuje kulturę i czytelnictwo.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl