Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Z przedszkolakami o Niepodległej

Z przedszkolakami o Niepodległej

Z okazji 100-lecia niepodległości zakończyliśmy cykl  przedstawień muzycznych i wspólnego śpiewania w 10 przedszkolach w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Uczestnicy zapoznali się z historią hymnu, godła naszego kraju oraz historią piosenek wojskowych śpiewanych w okresie 20-lecia międzywojennego.

 

 

Podczas spotkań z muzyką mali widzowie zapoznali się  z nową poetycką aranżacją muzyczną popularnych pieśni. Charakter utworów zarówno nostalgicznych m.in. "Rozkwitały pąki białych róż", "O mój rozmarynie",  czy rytmicznych  m.in. "Z młodej piersi się wyrwało", "Przybyli ułani pod okienko", "Pierwsza kadrowa"  wzbudził  w sercach naszych małych widzów duży entuzjazm.  W programie uczestniczyły następujące przedszkola:

▪ Przedszkole Integracyjne nr 8, ul. Karmelicka;

▪ Przedszkole nr 11, ul. Dubois;

▪ Przedszkole nr 12, ul. Niska;

▪ Przedszkole nr 13, ul. Schillera;

▪ Przedszkole nr 19, ul. Śniadeckich;

▪ Przedszkole nr 24, ul. Drewniana;

▪ Przedszkole nr 33, ul. Wilcza;

▪ Przedszkole nr 35, ul. Górskiego;

▪ Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 20, ul. Sempołowskiej;

▪ Przedszkole nr 41, ul. Kruczkowskiego.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl