Tak było

Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziewiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 10 grudnia 2017 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.      

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Teoria nieskazitelności

Teoria nieskazitelności

Zapraszamy na  wystawę malarstwa Denysa Molerio w siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51. Ekspozycja czynna będzie do 19 grudnia. Spotkanie z artystą odbędzie się 14 grudnia o 16.

 

Twórczość Molerio jest w zasadzie dyskursem o istocie tego czym jest a czym nie jest portret. Wszechogarniający motyw chłodu i pozostałych przenikających go elementów symbolizuje tendencje do przybierania masek tożsamości. Artysta doszukuje się odpow­iedzi na pytania dotyczące degeneracji naszej egzystencji. Postacie i ich otoczenie są połączone w zróżnicowanych relacjach, dla których przypisana jest osobista narracja. Dzieła te odnoszą się do nieustannej pogoni za własną powierzchowną rekonstrukcją, wykraczającą poza sfery naturalne.

Kimba Kerner, Marek Kazmierski

 

 

 

Lokal jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl