Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Artbarbakan

Artbarbakan

W lipcu na międzymurzu pomiędzy ulicami Nowomiejską i Podwale Fundacja Skarbnica Sztuki była prezentowana wystaw prac artystów z grupy Niezależni’69.

 

 

 

Projekt ten to kontynuacja tradycji wystawienniczej zapoczątkowanej na Barbakanie w latach 60-tych XX wieku. Wystawa jest upamiętnieniem twórców tamtych lat (tzw. barbakańczyków) oraz przypomnieniem ich działań artystycznych, prowadzonych wbrew władzy komunistycznej. Wystawy i sprzedaż dzieł sztuki odbywały się bez ingerencji komisji kwalifikacyjnej i urzędu cenzury. Pod koniec lat 60. nielegalne barbakanowe wystawy zostały usunięte przez milicję. W 1969 roku w Świnoujściu powstała warszawska grupa  Niezależni, której założycielami byli Romuald Dąbrowski (Naldek), Jerzy Lassota i Mirosław Długosz (Miron).  Wystawa jest prezentacją dorobku tych artystów.

 

 

Organizator: Fundacja Skarbnica Sztuki

 

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Śródmieście.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl