Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy

Mała Ojczyzna - opowieści mojej ulicy

Do 31 grudnia Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza na wystawę fotografii przedstawiających ulice Przechodnią, Żabią, Skórzaną, Rynkową i Solną oraz  place Mirowski Bankowy. Zdjęcia można oglądać w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 81 i Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 39, ul. Przechodnia 2.

 

 

Ulice Żabia, Skórzana, Rynkowa i Solna już nie istnieją. Wystawa prezentuje fotografie z okresu przedwojennego oraz okupacji i Powstania Warszawskiego. Pozyskano je nieodpłatnie z Narodowego Archiwum Cyfrowego, Archiwum Państwowego w Warszawie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.  Można je oglądać w poniedziałek, wtorek, środę od 13 do 19, w czwartek i piątek od 9.30 do 15.30.

 

Wystawa zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl