Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Otwarte biblioteki

Otwarte biblioteki

Ponownie otwarte są wszystkie placówki Biblioteki w Dzielnicy Śródmieście, oprócz punktu "Książka na Telefon" oraz Wypożyczalni Nr 86 przy ul. Nowogrodzkiej 43. Godziny otwarcia bibliotek: poniedziałek, wtorek, środa: 13.00 - 19.00, czwartek, piątek: 9.30 - 15.30.

 

Zgodnie z decyzją rządu od 4 maja mogą być znowu otwarte niektóre instytucje kultury – biblioteki, muzea i galerie. Jednak ze względu na zbyt późne i nieprecyzyjne rekomendacje dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa epidemicznego w tego typu placówkach, są one uruchamiane stopniowo. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście postanowiła np. wyposażyć swe wypożyczalnie w osłony ochronne z pleksi, a ich zamówienie i montaż wymagają oczywiście czasu.

 

Obecnie w śródmiejskich bibliotekach obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa. Czytelnicy mogą poruszać się tylko w wyznaczonych strefach. Nie ma wolnego dostępu do książek oraz możliwości czytania prasy na miejscu. Przebywając w bibliotece, należy zachować co najmniej dwumetrowy odstęp od innych osób, mieć założone rękawiczki i maseczkę oraz używać dostępnych na miejscu płynów do dezynfekcji rąk. Za to można wypożyczyć większą liczbę woluminów (nawet do 30) i dłużej je trzymać (do 60 dni), a także wziąć do domu periodyki (8 egzemplarzy do 14 dni) oraz niektóre książki z czytelni naukowej przy ul. Świętojańskiej (do pięciu tomów). Zwrócone książki są poddane trzydniowej kwarantannie.

 

Szczegółowe informacje o pracy śródmiejskiej Biblioteki Publicznej można znaleźć na stronie www.biblioteka.waw.pl.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl