Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.  

więcej::.

A może się da

A może się da

9 października w Centrum Pomocy Społecznej przy ul. Świętojerskiej 12A, Scena Przyfabryczna zaprezentowała spektakl inspirowany Pamiętnikiem z Powstania Warszawskiego Mirona Białoszewskiego. Projekt finansowany jest przez Dzielnice Śródmieście.

Święta ulicy Oleandrów

Święta ulicy Oleandrów

5 października zapraszaliśmy na Święto ulicy Oleandrów. Wydarzenia było wyśmienitą okazją do zapoznania sąsiadów, posłuchania muzyki, wzięcia udziału w spacerze architektonicznym lub skorzystania z wielu innych atrakcji.

Muzyczny Piknik Warszawski

Muzyczny Piknik Warszawski

28 września świętowaliśmy 91-lecia działalności Orkiestry z Chmielnej. Wystąpiła jubilatka,  a także  m.in. Marian Opania i kapele "Aligancka" oraz "Praski.  Królowały niezapomniane piosenki Jaremy Stępowskiego, międzywojenne warszawskie szlagiery, jak też i nowe piosenki inspirowane klimatem przedwojennej i powojennej Warszawy. Piknik odbył na wysokości budynku przy ul. Chmielnej 10.

Poezja i pieśń – śródmiejski ślad Powstania Warszawskiego

Poezja i pieśń – śródmiejski ślad Powstania Warszawskiego

22 września  w Domu Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9, wystąpił Chór Męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego „HARFA”. W programie koncertu znalazły się też utwory Teresy Bogusławskiej – poetki Szarych Szeregów, której twórczość władze komunistyczne po 1945 roku skazały na zapomnienie.

Kozi róg. Spacer literacki

Kozi róg. Spacer literacki

22 września można było udać się z TERAZ POLIŻ na spacer z kobiecą dramaturgią - spacer, dzięki któremu dotarto do miejsc nigdy wcześniej dostępnych albo takich, których istnienia się nie spodziewano. Spacerowicze odwiedzili prywatne mieszkania, pracownię artystyczną i inne nieoczekiwane  przestrzenie. Zbiórka była przed Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28-42.

Gołcunecki ● 48h!

Gołcunecki ● 48h!

20 i 21 września w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej, ul. Jazdów 3/20, intensywne zajęcia poświęcone sztuce przyśpiewywania poprowadziły mistrzynie gatunku – śpiewaczki z Gałek Rusinowskich. 21 września była też potańcówka.

Obrazo-murale

Obrazo-murale

Tylko 19 września dzięki Fundacji Galeria Przechodnia otworem stały drzwi kamienicy na ulicy Wiejskiej i można było obejrzeć obrazo-murale wewnątrz klatki. Na podwórku zagościła instalacja "Żylak w bramie", a o na zakończenie zatańczył ogień, czyli odbył się pokaz kuglarstwa. Jednocześnie...

Wystawa Dariusza Kamysa

Wystawa Dariusza Kamysa

Fundacja Galeria Przechodnia do 18 września prezentowała wystawę Dariusza Kamysa, znanego przede wszystkim z twórczości kabaretowej (kabaret POTEM, HiFi i obecnie HRABI). Wystawę można było oglądać przy ul. Wiejskiej 2 przez 24h. Projekt finansuje m.st. Warszawa - Dzielnica Śródmieście.

Ratujmy Polskę

Ratujmy Polskę

W Galerii Metamorfozy, ul. Marszałkowska 81 lok. 20, do 16 września trwała wystawa malarstwa zaangażowanego Aldony Jabłońskiej-Klimczak, będącego przykładem sztuki silnie związanej z rzeczywistością i odzwierciedlającej aktualne wydarzenia społeczne i polityczne.

Święto Muranowa

Święto Muranowa

Zarząd oraz Rada Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zapraszały na święto obchodzone na Skwerze Więźniów Politycznych Stalinizmu (przy ul. Andersa 13) 14 września. Można było poznacie sąsiadów, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o osiedlu, zjeść coś pysznego, wziąć udział w konkursach!

Zapach sztuki. Duftart - synestezja

Zapach sztuki. Duftart - synestezja

Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5,  przygotowała unikalną na skalę europejską „pachnącą wystawę”. Wernisaż odbył się 12 września. Prace można było nie tylko obejrzeć, ale też poczuć. Wystawa trwała 13 i 14 września.

Miłość. Nadzieja. Wiara. Ku czci...

Miłość. Nadzieja. Wiara. Ku czci...

Biuro Wystaw / Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, lokal 4, zapraszała na wystawę w trzech odsłonach. Pierwsza z nich  – "#1 Miłość" – trwała do 31 maja. Kolejne odsłony – "#2 Nadzieja"  (od 27 czerwca do 31 lipca), "#3 Wiara (8 sierpnia-15 września).

Lato w Mieście

Lato w Mieście

Na pierwszy rzut oka lato w mieście to istna droga przez mękę... Do 10 września Galeria Monopol, ul. Marszałkowska 34/50, zapraszała  na wystawę, na której spotkały się rozmaite punkty widzenia przestrzeni miejskich.

Sanatorium - Siennicki / Jarnuszkiewicz

Sanatorium - Siennicki / Jarnuszkiewicz

Rzeźba i fotografia – materia, która ulega rozkładowi i negatyw, który arbitralnie się jej przeciwstawia, wypowiedziane słowo i człowiek, który krzyczy. Tym jest Sanatorium, które było dostępne dla wszystkich w Galerii Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, do 4 września.

WarszeMuzik - udźwiękowienie pomnika Umschlagplatz

WarszeMuzik - udźwiękowienie pomnika Umschlagplatz

W niedziele 11, 18 i 25 sierpnia oraz 1 września o 18  w przestrzeni pomnika Umschlagplatz, ul. Stawki, odbyły się kameralne koncerty z muzyką kompozytorów polskich o żydowskich korzeniach w wykonaniu wybitnych artystów młodego pokolenia.

ARTBARBAKAN

ARTBARBAKAN

Od 25 lipca do 26 sierpnia Fundacja Skarbnica Sztuki oraz Fundacja Artbarbakan zapraszały w ramach cyklu wystaw  na murach staromiejskiego Barbakanu do glądania prac Tadeusza Chyły. Projekt współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.

Wystawa plakatów – rocznice Powstania Warszawskiego

Wystawa plakatów – rocznice Powstania Warszawskiego

Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944 zapraszało do oglądania plakatów Ewy Taryma-Myslinski, tworzonych z okazji kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego. Wystawę można było zobaczyć od 1 do 22 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu przed kościołem Św. Anny.

Niezwykły koncert w synagodze

Niezwykły koncert w synagodze

W niedzielę 18 sierpnia br. w synagodze im. Zalmana i Rywki Małżonków Nożyków przy ul. Twardej 6 odbył się koncert Teresy Mirgi z zespołem Kałe Bała pn. „Romani gili. Ku pamięci”.

Pola transmisji energetycznych

Pola transmisji energetycznych

Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, do 14 sierpnia gościła wystawę prac studentów dyplomowego roku Wydziału Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi. Choć ich prace utrzymane w odmiennych stylistykach nie tworzą spójnej narracji, mówią o podobnej wrażliwości. Stanowią autentyczne spotkanie człowieka i medium.

Dzień Pamięci Starówki

Dzień Pamięci Starówki

13 sierpnia wspominaliśmy tragiczny epizod Powstania Warszawskiego - wybuch "czołgu-pułapki". Uroczystości, zakończył o 19.30 koncert na pl. Zamkowym. Wystąpili: Janek Młynarski, Warszawskie Combo Taneczne, Piotr Machalica i Julia Konarska. W programie piosenki przedwojenne, okupacyjne i powstańcze.

Matrycowe kody

Matrycowe kody

Galeria Metamorfozy, ul. Marszałkowska 81 lok. 20, zapraszała  8 sierpnia na finisaż wystawy Grzegorza Tomasiaka. Artysta łączy tradycyjne pisanie ikon z zapisem treści w formie kodów kreskowych. W trakcie finisażu, Pan Grzegorz opowie o powstawaniu tych oryginalnych ikon, technikach wykorzystywanych do ich wykonania oraz o tym jak je czytać.

Powstańcza Starówka

Powstańcza Starówka

W tym roku, dla uświetnienia obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, zapraszaliśmy w dwa kolejne dni: 10 i 11 sierpnia, do udziału w okolicznościowym spacerze.

V Letnie Parady Muzyczne

V Letnie Parady Muzyczne

Muzyczne spacery z instrumentami w dłoniach odbywały się także tego lipca! W niedzielne popołudnia rasowy brass-band kroczył ulicami Śródmieścia i doł ile sił w płucach. Parady, organizowane są przez Fundację Camerata Vistula.

Koncerty Promenadowe

Koncerty Promenadowe

W lipcowe soboty w Parku Ujazdowskim brzmiała muzyka. Mogliśmy posłuchać muzyki operowej, operetkowej i musicalowej, przebojów muzyki klasycznej, francuską muzykę taneczną oraz poznać kulturę hiszpańskiej Andaluzji.

Śródmieście gra dla życia - The Dumplings

Śródmieście gra dla życia - The Dumplings

Zakończyła się XI edycja organizowanej przez nas zbiórki krwi.  Dla osób, które w ramach akcji oddały swoją krew lub zarejestrowały się w bazie dawców szpiku kostnego,6 lipca w Klubie Palladium zagrał zespół The Dumplings!

Kino letnie

Kino letnie

W każdą środę lipca o 21.30 można było oglądać filmy, które Fundacja Rozwoju Kinematografii wybrała do cyku "Królewskie klimaty". Obowiązywał wstęp wolny. Projekt dofinansowuje Dzielnica Śródmieście.

Artbarbakan

Artbarbakan

Od 28 czerwca do 23 lipca Fundacja Skarbnica Sztuki oraz Fundacja Artbarbakan będą prezentowały na murach Barbakanu na Starym Mieście wystawę prac polskiego kolorysty Wojciecha Ottona Flecka. Projekt dofinansowywany przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy.

Miejsca

Miejsca

Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, do 23 lipca gościła wystawę Pauliny Okurowskiej, artystki która z ceramicznych malutkich sześcianów, buduje uwodzące instalacje - miejsca.

Refleksje

Refleksje

Fundacja im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, zapraszała  na wystawę dyplomową  Adrianny Sęk i Gabrieli Hedjerci, która była czynna do 19 lipca.

Jerzy Mierzejewski z Rodziną

Jerzy Mierzejewski z Rodziną

W przestrzeniach Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51,  do 23 lipca trwała wystawa przedstawicieli trzech pokoleń - Jerzego, Jacka, Andrzeja, Gabrieli Mierzejewskich.

Twarze

Twarze

Fundacja "Fotografia dla Przyszłości" do końca czerwca w prowadzonej przez siebie Galerii F10, ul. Noakowskiego 10 m. 54, prezentowała wystawę zdjęć autorsta Krzysztofa anin Kuzko.

It’s funny ’cause it’s true

It’s funny ’cause it’s true

Galeria Autonomia, ul. Andersa 13, zapraszała na wystawę prac dyplomowych Pauliny Gawryszewskiej. Prezentacja obrazów, ubrań i zdjęcia trwała do 29 czerwca.

Artbarbakan

Artbarbakan

Fundacja Skarbnica Sztuki oraz Fundacja Artbarbakan zapraszały na wystawę Jerzego Lassoty na murach Barbakanu na Starym Mieście, która była czynna od 29 maja do 25 czerwca. Projekt dofinansowywany przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy.

Co jeszcze może się wydarzyć

Co jeszcze może się wydarzyć

Do 22 czerwca, Fundacja Profile, Franciszkańska 6, prezentowała projekt Józefa Robakowskiego. Według artysty w zmediatyzowanym społeczeństwie ogólnie dostępne kanały komunikacji, pozwalające na relacjonowanie bieżących wydarzeń i wyrażanie własnej opinii, są  miejscem, gdzie toczy się najbardziej bezwzględna walka o obrazy rzeczywistości.

Równość / Gleicheit

Równość / Gleicheit

Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, od 29 maja  do 19 czerwca gościła wystawę polskich i niemieckich abstrakcjonistów.

Teatralny pink pong

Teatralny pink pong

W maju i czerwcu w ramach "Spotkań Śródmiejskich Teatrów Amatorskich" odbyły się cztery wyjątkowe „podwójne” pokazy spektakli. Na Scenie Na Poddaszu, ul. Jezuicka 4 (Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej). Organizator Fundacja Artystyczna "Młyn".

Męskie chóry

Męskie chóry

Chór męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego Harfa w ramach rewizyty gościł w Warszawie Chór Męski Reading Male Woice Choir  z Wielkiej Brytanii. Obydwa chóry wystąpiły 15 czerwca o 19 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym, al. „Solidarności” 74.

O życiu i walce ze smokiem nieczułości

O życiu i walce ze smokiem nieczułości

11 czerwca zapraszaliśmy na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim MIC. Spotkanie odbyło się w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A w ramach VI Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca.

My ze Śródmieścia

My ze Śródmieścia

8 i 9 czerwca o 19 w siedzibie Akademii Zawirowania, ul.  Wspólna 61, odbył się pokaz finałowy cyklu zajęć dla  młodych ludzi ze Śródmieścia zainteresowanych  tańcem.

Wyplatane opowieści

Wyplatane opowieści

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza na wystawę Beaty Joanny Przedpełskiej. Prace autorki można oglądać od6 maja do 6 czerwca w budynku Czytelni Naukowej nr VII, ul. Świętojańska 5.

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Fundacja NIKA zapraszała 4 czerwca do Warsztatu Warszawskiego, pl. Konstytucji 4, na Śródmiejskie Spotkanie Literackie. Gościem była Joanna Olech - autorka powieści dla dzieci i młodzieży.

Święto Wolności

Święto Wolności

Aleksander Ferens Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Marcin Rolnik Przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy 4 czerwca zapraszali na śródmiejskie obchody 30. Rocznicy Czerwca ‘89.

Symbol/Znak

Symbol/Znak

maju Fundacja ARTinTRANSLATION zapraszała dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do Warsztatu Warszawskiego, pl. Konstytucji 4, na cykl warsztatów twórczych, prowadzonych przez współczesnych artystów.

Historia ludzka

Historia ludzka

W muzealnych przestrzeniach Fundacji im. B. Biegasa, al. Jerozolimskie 51, prezentowana była wystawa malarstwa Pawła Skurskiego, którego prace wcześniej podziwiano na kilkudziesięciu wystawach na całym świecie. Ekspozycja trwała do 29 maja. Podczas wystawy artysta tworzył na żywo kolejne dzieło.

Od Moniuszki do Straussów

Od Moniuszki do Straussów

Zarząd Dzielnicy Śródmieście zaprosił 26 maja do Doliny Szwajcarskiej przy ul. Chopina 5 na Muzyczny Piknik Rodzinny. Wysłuchaliśmy utworów rodziny Straussów oraz Stanisława Moniuszki w wykonaniu Salonowej Orkiestry Johanna Straussa. Były konkursy wiedzy, animacje dla dzieci, gry i zabawy, wspólnie śpiewanie piosenek oraz inne atrakcje. 

II Festiwal Różnorodni Warszawiacy

II Festiwal Różnorodni Warszawiacy

Dom Kultury Śródmieście zrealizował cykl wydarzeń prezentujących artystyczne i zawodowe osiągnięcia powiększającej się wielokulturowej społeczności naszego miasta.  Zamknęło go 25 maja spotkanie z osiedlonymi w Warszawie Nepalczykami.

Muzyka u Historyków/Kulka /Lipiński

Muzyka u Historyków/Kulka /Lipiński

25 maja  odbył się koncert najwybitniejszego polskiego skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki, poświęcony utworom Karola Lipińskiego. Wirtuozowi towarzyszyli Andrzej Gębski na skrzypcach i Andrzej Wróbel na wiolonczeli. Był to pierwszy z serii  koncertów w sali Instytutu Historii PAN, Rynek Starego Miasta 29/31.

Płynna pamięć

Płynna pamięć

Od 25 kwietnia do 24 maja w Aptece Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5, trwała wystawa prae Marco Angeliniego.

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Fundacja NIKA zapraszała 22 maja do Warsztatu, pl. Konstytucji 4, na kolejne Śródmiejskie Spotkanie Literackie. Gościem był reporter Wojciech Tochman.

Psy i ludzie

Psy i ludzie

Galeria Program / Fundacja PSW Promocji Sztuki Współczesnej, Andersa 13, zapraszała do 20 maja na wystawę Katarzyny Szumskiej. Ekspozycja

Warszawa, śpiewające miasto - od salonu i podwórza

Warszawa, śpiewające miasto - od salonu i podwórza

18 maja Dzielnica Śródmieście zapraszała na wyjątkowe wydarzenie realizowane w ramach warszawskiej Nocy Muzeów. Podczas czterech dwudziestominutowych odsłon na balkonie kamienicy przy ul. Rynek Starego Miasta 10 zbliżyliśmy się do fascynujących tradycji muzycznych stolicy.

Jubileuszowa wyprawa powietrzna

Jubileuszowa wyprawa powietrzna

11 maja w 230. rocznicę pierwszego startu balonu w Polsce, Dzielnica Śródmieście zapraszała na pokazy repliki balonu braci Montgolfier. Wydarzenie wpisane było w Wielki piknik rodzinny organizowany przez Zamek Królewski w Warszawie, podczas którego otwarty został nowo zaaranżowany Dolny Ogród Zamku Królewskiego.

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Fundacja NIKA zapraszała 8 maja do Warsztatu, pl. Konstytucji 4, na kolejne Śródmiejskie Spotkanie Literackie. Gościem był pisarz Łukasz Orbitowski,  autor siedmiu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Exodus”, „Tracę ciepło”, zdobywca Paszportu Polityki.

Koncert majowy

Koncert majowy

Warszawski Chór Żeński HARFA pod dyrekcją Joanny Krejzler wystąpił 3 maja w Kościele św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68,  koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Moniuszko na Moniuszki

Moniuszko na Moniuszki

5 maja hucznie i śpiewająco obchodzono 200 rocznicę urodzin wybitnego kompozytora Stanisława Moniuszki. Tego dnia warszawska ulica Moniuszki zamieniła się w tętniący życiem, rozśpiewany i roztańczony Jarmark Moniuszkowski.

Przechodząc obok

Przechodząc obok

Warszawskie Stowarzyszenie Twórców Kultury, ul. Emilii Plaler 47, lokal 15 (vis-à-vis Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki - wejście z prawej strony budynku), zaprasza 27 kwietnia o 17.30 na wieczór poetycki Krystyny Rejniak i promocję tomiku poetyckiego Horyzont chwili.

Weekend Księgarń Kameralnych

Weekend Księgarń Kameralnych

Z okazji Światowego Dnia Książki w kilkudziesięciu lokalach w całej Warszawie, również w Śródmieściu, od 25 do 28 kwietnia odbyły się  darmowe wydarzenia: spotkania z pisarzami, koncerty, warsztaty, zabawy dla dzieci, spacery, aukcje, czytania performatywne i inne hece.

Nordic noir

Nordic noir

Muzeum im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, od 22 marca do 23 kwietnia gościło wystawę fotografii Agaty Mayer.

Pneuma

Pneuma

Galeria Apteka Sztuki,  al. Wyzwolenia 3/5, zapraszałą od 19 marca do 18 kwietnia na wystawę Izabeli Chamczyk.

Baśniowe Poczytajki

Baśniowe Poczytajki

18 kwietnia zapraszaliśmy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 38, ul. Śliska 3 na spotkanie prezentujące jednego z ulubionych bohaterów literackich - Kruka Skarpetkę.

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Śródmiejskie Spotkanie Literackie

Fundacja NIKA zapraszała 1 kwietnia do Warsztatu, pl. Konstytucji 4, na pierwsze Śródmiejskie Spotkanie Literackie. Gościem był autor książek historycznych Sławomir Koper.  Kolejne spotkania 8 i 22 maja oraz 4 czerwca.

Teatralny Ping Pong

Teatralny Ping Pong

Fundacja Artystyczna „MŁYN” zaprasza amatorskie zespoły teatralne do spotkań na scenie Teatru MŁYN, , ul. Jezuicka 4. Będą one okazją do  zaprezentowania się w warunkach profesjonalnej sceny teatralnej i wymiany doświadczeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca.

Im bardziej tym jutro

Im bardziej tym jutro

Warszawskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zapraszało na spotkanie autorskie z poetką Mirą Umiastowską, które odbyło się 30 marca w siedzibie Stowarzyszenia, ul. Emilii Plater 47 paw. 15.

Dyskomfort

Dyskomfort

Galeria Fundacji Profile, ul. Franciszkańska 6, zapraszała na wystawę Przemysława Walczaka, artysty który zwraca uwagę na wszechobecność mniej lub bardziej subtelnych zakazów i nakazów stosowanych w przestrzeni publicznej.  Wystawa trwała do 30 marca.

Zawsze jest coś nie tak

Zawsze jest coś nie tak

W imieniu Galerii Kuratorium, ul. Sienna 43A,  zapraszaliśmy na wystawę prac malarskich Dilana Abdulli. Ekspozycja była otwarta dla zwiedzających do 28 marca.

W plenerze

W plenerze

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zapraszała  od do 18 marca  do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, na  wystawę obrazów Joanny Koreckiej.

Skąd się bierze przemoc

Skąd się bierze przemoc

18 marca w Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, odbyło się spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą, pisarzem – Wojciechem Eichelbergerem.

Jan Sebastian Bach - Pasja wg. św. Jana

Jan Sebastian Bach - Pasja wg. św. Jana

Chór Kameralny „In Laetitia” oraz zespół La Tempesta wykonali w Kościele seminaryjnym, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54, 17 marca fragmenty chóralne Bachowskiej Pasji wg. św. Jana (BWV 245). Koncert dotowany był przez Dzielnicę Śródmieście.

VIS MAIOR

VIS MAIOR

 VIS MAIOR, czyli Barbara Wroniszewska (artystka malarka z Krakowa) i Bożena Kraczkowska (pisarka, pieśniarka, dziennikarka, fotografka z Olsztyna) w Galerii Piecowej, ul. Emilii Plater nr 47, pawilon 15. Prezentacja obrazów i benefis odbyły się 17 marca.

Wystawa w Galerii Metamorfozy

Wystawa w Galerii Metamorfozy

Galeria Metamorfozy, ul. Marszałkowska 81 lok.20,  zaprasza na wystawę prac Heleny Baborskiej. Obrazy będzie można oglądać do 3 kwietnia.

SEMI-FINI

SEMI-FINI

Galeria Apteka Sztuki, al. Wyzwolenia 3/5,  zapraszała na wystawę Weroniki Pawłowskiej, trwającą od 14 lutego do 15 marca.

Świątynie wygnane

Świątynie wygnane

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Stowarzyszenie Pod Karpatami zapraszała na spotkanie z etnologiem i łemkoznawcą Sebastianem Dubiel-Dmytryszynem. Wydarzenie odbyło się  14 marca w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a.

Obserwatorium

Obserwatorium

13 marca w Centrum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A, odbyło się spotkanie z reżyserem Wiesławem Romanowskim i prezentacja filmu "Obserwatorium" na temat Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego - czyli "Białego Słonia" w Czarnohorze.

Antykomunistyczne podziemie czy Żołnierze Wyklęci?

Antykomunistyczne podziemie czy Żołnierze Wyklęci?

1 marca w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, odbyła się dyskusja historyczna z udziałem prof. dr hab. Grzegorza Motyki, prof. dr hab. Rafała Wnuka, dr hab. Marcina Zaremby oraz Piotra Zychowicza.

X Koncerty Urodzinowe Chopina

X Koncerty Urodzinowe Chopina

Czas od 22 lutego do 1 marca to było 8 dni muzycznej radości z okazji 209. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Dzięki Stowarzyszeniu Smolna  dziesiąty raz Fryderyk zabrzmiał w różnych interpretacjach. Sceną festiwalu był przede wszystkim Nowy Świat Muzyki, ul. Nowy Świat 63. Na wszystkie wydarzenia obowiązywał wstęp wolny. Festiwal współfinansowała Dzielnica Śródmieście.

Przestrzeń ducha

Przestrzeń ducha

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zapraszała na wystawę prac Marka Budzyńskiego, którą można było oglądać od 11 do 25 lutego w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a.

Piękno Świata

Piękno Świata

Fundacja Metamorfozy, ul. Marszałkowska 81/20, zaprasza na wystawę fotografii ojca i córki, Sašy & Mašy Čukurović. Saša,  fotograf turystyczny, Maša, graficzka i malarka, prezentują zdjęcia stanowiące pamiątki z podróży do różnych zakątków świata. Wystawa będzie dostępna do 15 maja po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Batalion Odwet - jego żołnierz Maciej Koleśnik, piosenkarz Warszawy

Batalion Odwet - jego żołnierz Maciej Koleśnik, piosenkarz Warszawy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza  20 lutego o 18 do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, na spotkanie, którego bohaterem będzie Maciej Koleśnik (aktor, piosenkarz, Podczas II wojny światowej żołnierz AK .  Prowadzenie Piotr Koleśnik.

TREvoci with love

TREvoci with love

Z okazji przypadającego w lutym święta zakochanych Dzielnica Śródmieście zorganizowała wyjątkowy koncert walentynkowy, który odbył się 17 lutego w Sali Koncertowej im. Józefa Elsnera, ul. Krakowskie Przedmieście 56.

Petrus Wandrey - Dygitalizm

Petrus Wandrey - Dygitalizm

9 lutego od był się finisaż wystawy Petrusa Wandreya w Muzeum im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51.

Z tą chorobą można pięknie żyć

Z tą chorobą można pięknie żyć

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zapraszała 5 lutego  do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A, na spotkanie podczas którego o zespole Downa rozmawiały córka - Barbara Lityńska i matka - Anna Dodziuk.

Czerwień i fiolet

Czerwień i fiolet

Siniaki zazwyczaj zmieniają kolory, najpierw są czerwone potem bordowo-fioletowe, następnie przechodzą w zieleń, a na końcu  przybierają żółtawe odcienie. W serii rysunków przedstawiających dziecięce pośladki Ewa Harabasz przedstawia zmieniające wygląd ślady po uderzeniach. Wystawa jej prac była czynna w galerii Fundacji Profile, ul. Franciszkańska 6, do 2 lutego.

she dances on Jackson

she dances on Jackson

Do 31 stycznia trwała wystawa Vanessy Winship w Galerii JEDNOSTKA, ul. Andersa 13. Była to pierwsza prezentacja prac artystki w Polsce! Odbywała się w ramach jubileuszowej 10. edycji projektu "Wszyscy Jesteśmy Fotografami".

Odwrócona perspektywa

Odwrócona perspektywa

29 stycznia zapraszaliśmy do  Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A, na spotkanie zatytułowane „Odwrócona perspektywa. Czego Hanna Arendt nauczyła się od Martina Heideggera”.

Literacka Antresola

Literacka Antresola

Warszawskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zapraszało 26 stycznia do Galerii Piecowej, ul. Emilii Plater 47, pawilon 15 (naprzeciwko Sali Kongresowej PKiN), na wieczór poetycko-muzyczny Izabeli Zubko.

Kosmos

Kosmos

14 stycznia wystartował projekt artystyczny, który łączy teatr, zabawę oraz badanie przestrzeni wszystkimi zmysłami. Lot na Marsa, taniec w księżycowym kraterze, a nawet spotkanie z czarnymi dziurami – te i wiele innych atrakcji znajdziemy już niedługo przy ul. Bednarskiej 9.

„Ja, deprawator”

„Ja, deprawator”

9 stycznia w Klubie Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24,  miała miejsce prezentacja najnowszej książki Józefa Hena zatytułowanej „Ja, deprawator”. Organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie Księgarzy Polskich.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl