Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Zamień winyl na sztukę. Z polską muzyką rozrywkową w tle.

Zamień winyl na sztukę. Z polską muzyką rozrywkową w tle.

30 sierpnia w lokalu plenerowym Miami Wars  (koniec Cypla Czerniakowskiego) można było posłuchać dobrej muzyki, odkryć i rozwinąć twórcze pasje, spotkać fajnych ludzi, słowem poczuć i zobaczyć z bliska, czym jest kultura winylowa. Na zainteresowanych czekały winylowe inspiracje, kreatywne warsztaty graffiti i kolażu, DJ sety. Na wydarzenie zapraszała Fundacja Poprostu Kultura wraz z Dzielnicą Śródmieście.

Koncerty Promenadowe w Parku Ujazdowskim

Koncerty Promenadowe w Parku Ujazdowskim

W Parku Ujazdowskim, w zaaranżowanym amfiteatrze w centralnej części parku, już po raz 3 odbywały się koncerty promenadowe.

Lipiec z muzyką w Ogrodzie Saskim

Lipiec z muzyką w Ogrodzie Saskim

W lipcowe niedziele zapraszaliśmy na koncerty do Ogrodu Saskiego.  Za każdy razem mogliśmy wysłuchać innego programu. Koncerty prowadził znakomity konferansjer Wojciech Wiliński.

VI Letnie Parady Muzyczne

VI Letnie Parady Muzyczne

26 lipca odbył się ostatni w tym roku  muzyczny spacer. Od bramy Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu do ronda de Gaulle’a przeszedł brass-band, który dął, ile sił w płucach.

Entropia

Entropia

Galeria Metamorfozy, ul. Marszałkowska 81 lok. 20,  12 i 13 czerwca zapraszała na  wernisaż wystawy prac Pawła Batury, który z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem miał formę "przechodniego" spotkania z autorem.

Rozmaitości

Rozmaitości

W prowadzonej przez Dom Kultury Śródmieście w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, ul. Nowogrodzka 43, II piętro,  Galerii na Piętrze do 7 marca można było oglądać wystawę, będącą zapisem eksperymentów z rozmaitymi technikami i podejściami do malarstwa olejnego Andrzeja Brzozowskiego.

Pamiętnik inteligenta

Pamiętnik inteligenta

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97, zapraszała 5 marca do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, na spotkanie poświęcone książce Jerzego Rakowieckiego "Pamiętnik inteligenta".

Przekroczenia/Crossing

Przekroczenia/Crossing

W Galerii Apteka Sztuki, al. Aleja Wyzwolenia 3/5, 3 marca otwarto wystawę prac Veroniki Taussig. Prezentowany cykl rzeźb, mówił o przekraczaniu granic między bryłą i pustką, pozytywem i negatywem, kolorem i niekolorem, o łączeniu mediów, a także przełamywaniu tradycyjnego sposobu postrzegania.


XI Festiwal Koncerty Urodzinowe Chopina

XI Festiwal Koncerty Urodzinowe Chopina

9 dni muzycznej radości z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zapewniło Stowarzyszenie Smolna. Od 22 lutego do 1 marca w samym sercu Warszawy – główną sceną festiwalu był, podobnie jak w zeszłych latach, Nowy Świat Muzyki przy Nowym Świecie 63.

Najmniejsza na świecie złota moneta

Najmniejsza na świecie złota moneta

Na wystawie w siedzibie Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, ul. Jezuicka 6/8, 00-281 Warszawa, do końca lutego można było obejrzeć oryginalny egzemplarz wyjątkowej monety.

Życie jest piosenką

Życie jest piosenką

Dzielnica Śródmieście przygotowała dla mieszkańców walentynkowy prezent. 22 lutego w Akademii Sztuk Pięknych, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37 odbył się koncert, będący podróżą przez 40 lat pracy artystycznej słynnego autora tekstów piosenek – Jacka Cygana.

Jestem, jeśli jesteś

Jestem, jeśli jesteś

Zespół Galerii Apteka Sztuki, al.Wyzwolenia 3/5, 14 lutego przygotowała walentynkowy wieczór poezji z cyklu "Między Słowem a Nutą". Usłyszeliśmy wiersze i piosenki o miłości wykonywane między innymi przez pracowników Apteki oraz zaproszonych gości. Obowiązywał wstęp wolny.

Narracja Obrazu

Narracja Obrazu

Muzeum im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, zapraszało na wystawę zrealizowaną w ramach projektu „Untitled”, dotyczącego roli słowa i tytułu w sztukach wizualnych, którą można było oglądać do 6 lutego.

Maanam być lepiej

Maanam być lepiej

9 lutego o na Scenie na Smolnej 9 (wejście od Al. Jerozolimskich) można było zobaczyć 6. spektakl działającej w Domu Kultury Śródmieście grupy tanecznej Slyde.  Był on monografią zespołu Maanam i twórczości Olgi Jackowskiej KORY.

Rzymskie mennictwo

Rzymskie mennictwo

3 lutego w siedzibie Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, ul. Jezuicka 6/8, odbył się połączony z pokazem monet wykład dr. hab. Bartosza Awianowicza – profesora UMK w Toruniu pt. "Rzymskie mennictwo prowincjonalne: między tożsamością imperialną a regionalną i lokalną".

Czego oczy nie widzą

Czego oczy nie widzą

W Galerii na Piętrze, Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, ul. Nowogrodzka 43, II piętro, do 2 lutego prezentowana była wystawa prac Zofii Kicinski. Kolorowe ilustracje wykonane techniką autorską niosą niezwykle pozytywną energię, mienią się nieskończoną ilością kolorów i przenoszą widza w magiczny świat przyrody.

Artbarbakan

Artbarbakan

W lipcu na międzymurzu pomiędzy ulicami Nowomiejską i Podwale Fundacja Skarbnica Sztuki była prezentowana wystaw prac artystów z grupy Niezależni’69.

Poezja malowana

Poezja malowana

W Międzypokoleniowej Klubokawiarni, ul. Anielewicza 3/5,  do 30 stycznia trwała wystawa malarstwa Anny Sobol.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl