Tak było

Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziewiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 10 grudnia 2017 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.      

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Śródmiejski Koncert Świąteczny

Śródmiejski Koncert Świąteczny

Już po raz ósmy Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który w tym roku odbył się 10 grudnia w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.

 

W klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia licznie zebraną publiczność wprowadziły smyczki grupy Brzewski String Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Gębskiego, wykonując „Zimę” Antonia Vivaldiego. Następnie przyszła kolej na życzenia, które mieszkańcom Śródmieścia złożyli kolejno Pan Piotr Kazimierczak – Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Pan Michał Sas – Przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Pani Anna Sobolewska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

 

Gdy tylko wybrzmiały oklaski, przyszła kolej na gwiazdę wieczoru – Orkiestrę Sinfonia Varsovia, która zaprezentowała najwybitniejsze arcydzieła muzyki barokowej, takich mistrzów jak Johann Sebastian Bach, Arcangelo Corelli, Francesco Manfredini czy też Tomaso Giovanni Albinoni. Oczywiście koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia nie mógłby się odbyć bez wspólnego śpiewania kolęd, do którego zachęciła grupa wokalna „The Sound”, wykonując najpiękniejsze utwory ze świątecznego repertuaru.

 

Gdy wydawało się, że nadszedł czas na zakończenie wieczoru, na publiczność czekała niespodzianka przygotowana przez Dzielnicę Śródmieście – płyta CD pt. „Hej kolęda” w wykonaniu śpiewaczki operowej Anny Kurzak i znanego solisty Sebastiana Karpiel-Bułecki, z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonia Varsovia. Do tego każdy otrzymał okolicznościowy numeru biuletynu „Wspólnicy” oraz nową mapę Dzielnicy Śródmieście wraz z aktualnym informatorem teleadresowym Urzędu Dzielnicy Śródmieście. Wszystkim przybyłym na koncert mieszkańcom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i zapraszamy w przyszłym roku.

 


 

Fotoreportaż:

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl