Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziewiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który w tym roku odbył się 10 grudnia w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.        

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej, uroczysta Msza święta oraz widowisko „Będziemy Duchów Chwilą” – tak władze i mieszkańcy Dzielnicy Śródmieście obchodzili Dzień Pamięci Starówki. W niedzielę 13 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu niemieckiego czołgu-pułapki przy ul. Kilińskiego.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

2 lipca 2016 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy ósmej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.

Śródmiejski Koncert Świąteczny

Śródmiejski Koncert Świąteczny

Już po raz ósmy Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który w tym roku odbył się 10 grudnia w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.

 

W klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia licznie zebraną publiczność wprowadziły smyczki grupy Brzewski String Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Gębskiego, wykonując „Zimę” Antonia Vivaldiego. Następnie przyszła kolej na życzenia, które mieszkańcom Śródmieścia złożyli kolejno Pan Piotr Kazimierczak – Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Pan Michał Sas – Przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Pani Anna Sobolewska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

 

Gdy tylko wybrzmiały oklaski, przyszła kolej na gwiazdę wieczoru – Orkiestrę Sinfonia Varsovia, która zaprezentowała najwybitniejsze arcydzieła muzyki barokowej, takich mistrzów jak Johann Sebastian Bach, Arcangelo Corelli, Francesco Manfredini czy też Tomaso Giovanni Albinoni. Oczywiście koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia nie mógłby się odbyć bez wspólnego śpiewania kolęd, do którego zachęciła grupa wokalna „The Sound”, wykonując najpiękniejsze utwory ze świątecznego repertuaru.

 

Gdy wydawało się, że nadszedł czas na zakończenie wieczoru, na publiczność czekała niespodzianka przygotowana przez Dzielnicę Śródmieście – płyta CD pt. „Hej kolęda” w wykonaniu śpiewaczki operowej Anny Kurzak i znanego solisty Sebastiana Karpiel-Bułecki, z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonia Varsovia. Do tego każdy otrzymał okolicznościowy numeru biuletynu „Wspólnicy” oraz nową mapę Dzielnicy Śródmieście wraz z aktualnym informatorem teleadresowym Urzędu Dzielnicy Śródmieście. Wszystkim przybyłym na koncert mieszkańcom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i zapraszamy w przyszłym roku.

 


 

Fotoreportaż:

 

Newsletter
Chcesz otrzymywać zawsze najświeższe informacje na maila?
Dopisz się do newslettera
© 2010-2016 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl