Tak było

Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziewiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który w tym roku odbył się 10 grudnia w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.       

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci narodowej, uroczysta Msza święta oraz widowisko „Będziemy Duchów Chwilą” – tak władze i mieszkańcy Dzielnicy Śródmieście obchodzili Dzień Pamięci Starówki. W niedzielę 13 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu niemieckiego czołgu-pułapki przy ul. Kilińskiego.

więcej::.

Śródmiejski Koncert Świąteczny

Śródmiejski Koncert Świąteczny

Już po raz dziewiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który w tym roku odbył się 9 grudnia w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.

 

Od liczby gwiazd mogło zakręcić się w głowie. W imprezie wystąpili m.in. znakomici artyści estradowi: Joanna Trzepiecińska, Piotr Machalica i Andrzej Poniedzielski. Na scenie zobaczyliśmy także Janusza Szroma wraz z zespołem akompaniującym oraz chór dziecięcy „Artos” im. Władysława Skoraczewskiego działający przy Teatrze Wielkim. Gospodarze wydarzenia, przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy Śródmieście: Krzysztof Czubaszek – burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy wraz z zastępcami: Wojciechem Matyjasiakiem, Magdaleną Rogozińską i Miłoszem Sałaganem, a także Ewa Czerwińska – wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Helena Łopińska – radna Dzielnicy Śródmieście, życzyli ze sceny wszystkim zgromadzonym radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Podczas koncertu artyści wykonywali utwory legendarnego warszawskiego duetu – Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, twórców wspaniałego telewizyjnego „Kabaretu Starszych Panów”. Dzięki temu była pyszna zabawa muzyczno-teatralna oraz elegancki dowcip na najwyższym poziomie. Na koniec artyści wspólnie z widzami zaśpiewali przepiękną kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Na udających się do swych domów mieszkańców czekała jeszcze jedna niespodzianka. Otóż zgodnie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia przedstawiciele Rady i Zarządu wręczyli im upominki m.in. pierwszy numer gazety „Życie Śródmieścia” oraz wyjątkowy śródmiejski kalendarz na 2018 rok „Sto lat niepodległości”.

 

Koncert Świąteczny tradycyjnie był wyjątkowym prezentem dla mieszkańców Śródmieścia. Mamy nadzieję, że wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój oraz pozostanie na długo w pamięci publiczności.

 

Patronami medialnymi imprezy były Radio dla Ciebie, tygodnik „Południe” oraz gazeta „Życie Śródmieścia”.

 


 

Fotoreportaż:

 

 

RODO

© 2010-2016 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl