Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Śródmiejski koncert świąteczny

Śródmiejski koncert świąteczny

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.

 

Kiedy zasiadamy do świątecznego stołu w gronie najbliższych, w powietrzu unosi się zapach choinki i świątecznych potraw, a w świąteczną atmosferę wprowadza nas muzyka. Czasami są to tradycyjne kolędy, kiedy indziej hity wykonywane przez gwiazdy. I tak też się stało w ten magiczny wieczór 9 grudnia br. w Teatrze "Syrena" przy ul. Litewskiej, gdzie odbył się koncert świąteczny „Prezenty spod choinki”. Znamienici wykonawcy: Olga Bończyk, Jacek Wójcicki, Andrzej Krzywy, a także... kwartet smyczkowy i zespół muzyczny pod kierownictwem Jacka Piskorza, wprowadzili wszystkich zgromadzonych w nadchodzący czas Świąt. Nie od dzisiaj wiadomo, że wyżej wymienieni artyści potrafią uwieść słuchaczy, a znane i lubiane utwory w ich wykonaniu mogą brzmieć świeżo i nowocześnie. Tak też się stało podczas naszego koncertu, który był połączeniem elegancji, klasyki i humoru. Dlatego nie można zapomnieć o wspaniałej roli Piotra Gąsowskiego, który poprowadził całe wydarzenie, przeplatając kolejne utwory wyjątkowo barwnymi anegdotami, nie raz rozśmieszając widzów do łez.

 

Gospodarzem wydarzenia byli przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy Śródmieście: Krzysztof Czubaszek – burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy wraz z zastępcą Wojciechem Matyjasiakiem, którzy życzyli wszystkim zgromadzonym radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

 

Po koncercie na widzów czekała jeszcze jedna niespodzianka, nawiązująca zarówno do tytułu tego wydarzenia, jak i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Przy wyjściu każdy otrzymał słodkie upominki, wręczane przez przedstawicieli Zarządu Dzielnicy.

 

Świąteczny koncert tradycyjnie był wyjątkowym prezentem dla mieszkańców Śródmieścia. Mamy nadzieję, że wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój oraz pozostanie na długo w pamięci publiczności.

 

Patronem medialnym imprezy była gazeta „Życie Śródmieścia”.


Fotoreportaż:

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl