Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Portret człowieka ze sztuką w tle

22 lutego wraz z trupą teatralną Meandry zaprosiliśmy Państwa na spektakl "Portret człowieka ze sztuką w tle", który odbył się w kawiarni "Państwomiasto", ul. Andersa 29. Tematem przedstawienia  była rola i miejsce sztuki, szczególnie literatury, w życiu współczesnego, i nie tylko współczesnego, człowieka. Całość w ujęciu satyrycznym, ironicznym, będącym punktem wyjścia do poważnych refleksji wśród widzów. Przedstawienie składało się z wierszy, skeczy i piosenek - od Horacego do Szymborskiej. Artyści spróbowali  odpowiedzieć na pytanie, co jest dziś sztuką, co rozrywką? Jaki jest współczesny artysta, czy różni się od utrwalonego stereotypu np. młodopolskiego, romantycznego? Jaka jest dzisiejsza publiczność, czy zmieniła się przez wieki?

Wydarzenie było finansowane przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl