Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Obchody 67 rocznicy wybuchu Powstania w Getcie

dodano: 2010-04-20
Obchody 67 rocznicy wybuchu Powstania w Getcie

19 kwietnia przypadła 67 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. W marszu pamięci wzięło udział kilkaset osób. Po raz pierwszy obchody rocznicy odbyły się bez zmarłego w zeszłym roku ostatniego przywódcy powstania, Marka Edelmana. Uczestnicy uroczystości zebrali się o godzinie 11.30 przy jego grobie na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Okopowej. Wśród nich byli przyjaciele, przedstawiciele ambasad i organizacji żydowskich. Na grobie złożono żonkile - symbol pamięci o żydowskich bohaterach.

 

Do pomnika Bohaterów Getta pochód dotarł na zakończenie trwających tam od południa oficjalnych uroczystości. W tym miejscu przedstawiciele władz Dzielnicy Śródmieście i organizacji społecznych złożyli wieńce. Następnie kondukt udał się w kierunku pomnika Umschlagplatz. Po drodze zatrzymał się jeszcze przy płycie Szmula Zygielbojma i przy kopcu Mordechaja Anielewicza.

 

Marek Edelman był pierwszym, który chodził tą trasą i upamiętniał rocznicę powstanie w getcie. Był ostatnim strażnikiem grobów, które pozostały po uczestnikach powstania. Teraz, po raz pierwszy, marsz rozpoczął się przy jego grobie.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl