Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Błędnik

dodano: 2011-12-01
Błędnik

W ramach projektu „UNUS-UNA-UNUM jeden artysta jedno dzieło jeden tydzień” Fundacja PSW Promocji Sztuki Współczesnej w swojej galerii przy ul. Andersa 13 w dniach 25-30 listopada prezentowała wystawę „Błędnik” Wiktora Jackowskiego.

 

 

„Labirynt jest więzieniem otwartym, narzucającym konieczność wędrówki, drogą ograniczającą wolność, domem, który nie pozwala na spoczynek. Jest, rzec można, drogą wtłoczoną do domu więzienia. Jako więzienie zniewala, krępuje swobodę ruchu i porozumiewania się, odcina od świata zewnętrznego, od innych ludzi, zwykle także od naturalnego światła, skłania do myśli o ucieczce.”

 

Marcin Wołk, Głosy labiryntu

 

Wiktor Jackowski  (ur. 1987) absolwent  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Malarstwa, dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego.

 

www.fpsw.org


Projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę – Dzielnicę Śródmieście

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl