Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Obchody 10-lecia Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów - Finał

Obchody 10-lecia Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów - Finał

„Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz” to naczelne hasło Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów, które tym razem rozbrzmiało jeszcze donośniej z racji 10-lecia tego przedsięwzięcia. 7 czerwca w kinie Atlantic odbył się uroczysty jubileusz, podczas którego zgromadzeni goście mogli podziwiać wystąpienia zwycięzców poprzednich edycji.

 

A zdecydowanie było na co popatrzeć i czego posłuchać, gdyż formuła festiwalu dopuszcza wiele form artystycznych, w tym śpiew, taniec, recytacje, fotografię i inne. Wyświetlono także nakręcony specjalnie z tej okazji film, traktujący o historii festiwalu i o ogromnej roli, jaką odegrał, często będąc dla jego laureatów pierwszym stopniem artystycznej kariery.

 

Na gali pojawił się Pan Piotr Kazimierczak, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, który nagrodził najlepszych z najlepszych, wręczając im diamentowe „Weny”, przyznane po raz pierwszy w dziejach konkursu, oraz dyplomy. Na koniec zaś pokrojono i rozdano tort okolicznościowy, którego wystarczyło dla wszystkich zgromadzonych J.

 

Po pełną listę nagrodzonych we wszystkich konkursach zapraszamy na Stronę MDK Łazienkowska 

 

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Organizatorami były na przestrzeni 10 lat: Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego (konkursy: muzyczny, taneczny, fotograficzny i filmowy), Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. Cypriana Kamila Norwida (konkursy: plastyczny, literacki, recytatorski oraz Małych Form Teatralnych), Wydział Oświaty i Funduszy Europejskich oraz Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl