Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Herbatka z Seniorem na Mariensztacie

Herbatka z Seniorem na Mariensztacie

Inicjatywa była skierowana do mieszkańców Warszawy, a w szczególności do Seniorów. Jej idea sprowadzała się do zaproszenia do spędzania wrześniowych niedziel w urokliwej atmosferze Rynku Mariensztackiego. Planowane jest wznowienie imprezy wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni. Partnerem projektu była Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy.
 

Pragniemy stworzyć miejsce przyjazne Seniorom, w którym będą mogli porozmawiać, dzielić się swoimi doświadczeniami z młodymi i przekazać im swoją bezcenną wiedzę. Ofertę dla Seniorów przedstawią zaproszone do współpracy warszawskie instytucje, centra pomocy, domy kultury i kluby, biura podróży. Na stoiskach ustawionych wokół Rynku będzie można kupić świeże warzywa i owoce, napić się prawdziwej gorącej czekolady. Będzie tu można także odnaleźć smaki dzieciństwa, słodkiej chałwy, oscypka, aromatycznej pajdy chleba ze smalcem oraz waty cukrowej czy prawdziwych lodów.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Rynek Mariensztatu w każdą niedzielę września od godziny 10.00 na herbatkę, domowe ciasteczka, a także do spędzenie czasu wśród ujmujących swą historią murów warszawskiego Mariensztatu.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl