Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Z talentem do celu

Z talentem do celu

19 marca o 17 w Galerii Kuratorium, ul. Sienna 43a, zorganizowano się jednodniową wystawę połączoną z aukcją sztuki. Goście mieli czas na obejrzenie prac, a następnie odbyła się licytacja, której celem było zebranie funduszy na wyjazd dla Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu.

 

 

Zgłoszono  65 prac młodych warszawskich artystów, wśród których były zdjęcia w różnym formacie, obrazy, akwarele, rysunki wykonane cienkopisem, wyroby z modeliny itp. Wszystkie prace znajdują się na https://www.facebook.com/ztalentemdocelu/.

 

Projekt organizowany był  w ramach olimpiady licealnej "Zwolnieni z teorii", która zachęca młode osoby do samodzielnego organizowania projektów. Podczas całego projektu licealiści mają zdobywać doświadczenie potrzebne później w pracy. Zwieńczeniem olimpiady jest Finał, na którym każdy projekt, który odniósł sukces otrzymuje dyplom Project Management Principles (są one honorowane w firmach na całym świecie).

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1310338042325887/

 

Lokal przy ul. Siennej 43A jest wykorzystywany na cele kulturalne przez Fundację Promocji Kultury 44ART dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnicy Śródmieście.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl