Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Malarstwo

Malarstwo

Biblioteka Publiczna w dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 prezentuje w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A,  do 29 marca prezentowała wystawę malarstwa Jana Sołeckiego.

 


Jan Sołecki – artysta malarz. Urodził się w 1941 roku w Rzemieniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. W. Jackiewicza. Prowadził zajęcia dydaktyczne w ASP w Gdańsku przez 6 lat. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, między innymi w Bremie, Paryżu i Leningradzie. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz w licznych muzeach. Jest znakomitym malarzem i portrecistą. W swoich pracach pokazuje trwanie i zmiany w czasie, posługując się głównie własnymi, oryginalnymi środkami wyrazu.


Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 19.00.

 

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl