Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Wystawa Małgorzaty Lisieckiej

Wystawa Małgorzaty Lisieckiej

16 sierpnia w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), odbył się wernisaż wystawy prezentującej instalację rzeźbiarską Małgorzaty Lisieckiej. Wystawę można było oglądać codziennie o każdej porze do dnia 27 sierpnia.

 

„Witryna” była instalacją rzeźbiarską, naśladującą aranżację wystaw popularnych sklepów odzieżowych, mijanych codziennie na ulicach miast. Przyciągające uwagę, kolorowe ekspozycje prezentują ubrania, które w specjalnie zaprojektowanej dla nich przestrzeni wydają się niezwykle atrakcyjne. W takim otoczeniu nie zastanawiamy się, co wiąże się z każdym z tych towarów: w jakich warunkach powstają, jakie są etyczne konsekwencje ich produkcji czy choćby jaka jest ich rzeczywista wartość. Projekt witryny był komentarzem do zjawiska niezrównoważonych, destrukcyjnych procesów produkcji i barwienia ubrań, przebiegających często w skandalicznych warunkach, z wykorzystaniem niemal niewolnicze...j pracy, niszczących całe ekosystemy. Obiekty-ubrania prezentowane na manekinach, zwracają uwagę przez chwytliwą wizualnie kompozycję i kolorystykę, są jednak spotworniałymi bryłami, zawierającymi w swojej formie pojęcie nadmiaru, obciążenia i przesady. Celem projektu jest przypomnienie odbiorcy, co kryje się za przedmiotami, które kupujemy.

Jak mówiła autorka: jest to kontynuacja moich dotychczasowych działań z wykorzystaniem ubrań jako środka formalnego, przez który opowiadam o ich znaczeniu i pochodzeniu. Jako zachodni konsument, jestem beneficjentem przemysłu odzieżowego, ponoszę tym samym odpowiedzialność za kształt tego zjawiska - nadprodukcji, wyzysku czy niszczenia środowiska naturalnego.
 

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl