Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Czyja jest Bośnia?

Czyja jest Bośnia?

5 września o 18 Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, na spotkanie, które poprowadzi ambasador Polski  w Bośni i Hercegowinie Andrzej Krawczyk.

 

 

Andrzej Krawczyk – historyk i urzędnik państwowy; od 28 maja 2013 Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Bośni i Hercegowinie. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim a w 1982 uzyskał stopień doktora historii. Specjalizuje się w historii Europy Środkowej XIX i XX wieku. Opublikował 5 książek i około 150 artykułów.
Od 1989 w administracji państwowej m.in. jako: dyrektor gabinetu ministra Aleksandra Halla (1989–1990)w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, dyrektor generalny w Kancelarii Sejmu, doradca premier Hanny Suchockiej, od 2005 do 2007 podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
 

 Wstęp wolny

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl