Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Architektoniczne Biuro Wycieczkowe

Architektoniczne Biuro Wycieczkowe

Architektoniczne Biuro Wycieczkowe zorganizowało grudniowy, bezpłatny cykl trzech wędrówek po Śródmieściu. Projekt współfinansowała Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy.

 

Projekt miał za zadanie rozwijanie wiedzy o obiektach architektonicznych ważnych dla tożsamości dzielnicy Śródmieście z uwzględnieniem obiektów pochodzących z czasu powojennego, zagrożonych zniszczeniem, rozbiórkami, czy przebudowami. Jest to propozycja wizualnej archiwizacji - kreatywny i atrakcyjny sposób upowszechniania architektonicznego dziedzictwa stolicy w jej centralnym, śródmiejskim otoczeniu. Architektura - jako krajobraz przestrzeni publicznej dostępny każdemu mieszkańcowi Warszawy - wpisana jest w codzienne doświadczenie życia w mieście. Projekt edukacyjny podający informacje o historii ważnych obiektów architektury, powojennej odbudowie czy procesie modernizacji, wykorzystuje architekturę jako narzędzie edukacji i buduje poczucie więzi z przeszłością. Ukazując dzielnicę Śródmieście jako urbanistyczną warstwę wielokulturową, otwartą, złożoną i przede wszystkim ciekawą, pomoże wypracować przywiązanie do jej bogatej historii. Jest to jednocześnie sposób na otwarte, przystępne upowszechnianie wiedzy o zmianach urbanistycznych i estetycznych jakie następowały w Warszawie od zakończenia wojny do czasów współczesnych. Będzie to szansa na zapoznanie się z sylwetkami architektów, interesującymi anegdotami, podłożem historycznym dotyczącym przeobrażaniem dzielnicy Śródmieście na polu architektury modernistycznej.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl