Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Niechciany Joseph Conrad

Niechciany Joseph Conrad

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zaprasza 14 września 18 do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, na spotkanie z Michałem Komarem – scenarzystą, krytykiem filmowym i teatralnym, wydawcą i publicystą.

 

 

Michałem Komar napisał książkę „Piekło Conrada”. Jest to jedna z ciekawszych w krytyce polskiej prób przedstawienia zasadniczych idei twórczości Conrada. Autor szeroko omawia stosunek Conrada do nowoczesnego społeczeństwa przemysłowego, do sprawy przyszłości cywilizacji europejskiej, cywilizacji pieniądza i interesów materialnych, której postęp miał spowodować całkowitą zagładę świata wartości idealnych.

 

 

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl