Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Przestrzeń ducha

Przestrzeń ducha

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zapraszała na wystawę prac Marka Budzyńskiego, którą można było oglądać od 11 do 25 lutego w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a.

 

 

Marek Budzyński urodził się 7 kwietnia 1939 w Poznaniu. Jest polskim architektem i urbanistą, profesorem nauk technicznych oraz nauczycielem akademicki Politechniki Warszawskiej.
Z projektów Marka Budzyńskiego zrealizowane zostały m.in. w latach 60tych dworzec kolejowy w Tychach, Zakłady Azotowe we Włocławku, w latach 70tych osiedle Ursynów Północny w Warszawie, w latach 80tych kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie (1980–1985, ze Zbigniewem Badowskim, w latach 90tych zespół mieszkaniowy SBM Ursynów w Warszawie, Gmach Sądu Najwyższego w Warszawie, gmach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Z projektu Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego powstał także w 2002 roku ogród botaniczny w Warszawie. Późniejsze projekty obejmowały m.in. Park Technologiczny „Prokom”, Operę i Filharmonię Podlaską oraz kampus Uniwersytetu w Białymstoku.
Marek Budzyński jest laureatem Laureat Honorowej Nagrody SARP zdobytej w 1993. W 2014 został także odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

http://otaprojekt.pl/marek-budzynski/

Spotkanie z Markiem Budzyńskim poprowadzi Aleksandra Kobzdej.

 

 

 

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl