Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

Z tą chorobą można pięknie żyć

Z tą chorobą można pięknie żyć

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zapraszała 5 lutego  do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A, na spotkanie podczas którego o zespole Downa rozmawiały córka - Barbara Lityńska i matka - Anna Dodziuk.

Czy człowiek z zespołem Downa ma szansę na miłość? Anna Dodziuk, psychoterapeutka twierdzi, że społeczeństwo traktuje takich ludzi jak małe dzieci. – Takie osoby zawsze są uważane za dzieci, które nie myślą po dorosłemu i nie mają dorosłych potrzeb - powiedziała. Wielu osobom wydaje się także, że trzeba do nich powoli mówić i dobierać specjalne słowa (…)

Dodała, że niepotrzebnie próbujemy we wszystkim wyręczać  takie osoby, bo nie wierzymy, że one same dadzą sobie radę.  Jej córka, Barbara  Lityńska,  osoba niepełnosprawna intelektualnie jest jedną z nielicznych osób, które same podróżują po mieście. Wiele innych nawet nie miało szansy na spróbowanie tego (…)

Źródło: https://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/284351,Milosc-pomimo-zespolu-Downa

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl