Tak było

Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Warszawo ma" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 27. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

6 lipca 2019 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy jedenastej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 803 litry krwi.

więcej::.
Betlejem w Syrenie
Betlejem w Syrenie

W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Syrena mieszkańcy dzielnicy Śródmieście mogli podziwiać widowisko muzyczne „Do Betlejem – oratorium na Boże Narodzenie”. 

więcej::.

My ze Śródmieścia

My ze Śródmieścia

Drugi w tym roku finał projektu "My ze Śródmieścia", realizowanego w postaci warsztatów w Akademii Tańca Zawirowania, odbył się 15 listopada w siedzibie Fundacji Scena Współczesna, ul. Wspólna 61 lok.101.


"My ze Śródmieścia" to projekt taneczno-teatralny podejmujący temat nastawienia młodych mieszkańców do warszawskiego Śródmieścia jako miejsca nauki, pracy zabawy czy zamieszkania. Uczestnicy projektu próbują odpowiedzieć na pytanie: "Czy da się lubić Śródmieście - a jeżeli tak to za co?" Zastanawiają się nad swoimi planami życiowymi związanymi z tym miejscem. Czy chcą stąd uciec, czy wprost przeciwnie planują zostać tutaj na stałe? Swoje emocje wyrażają tańcem, scenkami i cytatami z otaczającej ich rzeczywistości.

 
Uczestnikami projektu są młodzi mieszkańcy warszawskiego Śródmieścia, których zainteresowania skupiają się wokół tańca.Choreografia: Elwira Piorun
Współpraca dramaturgiczna: Magdalena Engelmajer

Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy - Dzielnicy Śródmieście.

 

RODO

© 2010-2019 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl