Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Letnie Koncerty Promenadowe

Letnie Koncerty Promenadowe

W tym roku w lipcowe soboty (7, 14, 21 i 28 lipca) muzyka gościła w Parku Ujazdowskim.  Dzięki Stowarzyszeniu "Akademia Łucznica"  mogliśmy słuchać muzyki operowej, operetkowej i musicalowej, przebojów muzyki klasycznej i filmowej oraz  jazzu.

 

Koncert współfinansowany przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy.

 

 

7 lipca
Agnieszka Kozłowska - sopran & „Con Passione” (skrzypce, gitara, kontrabas)
Spotkanie z muzyką klasyczną w najlepszym wydaniu. Podczas koncertu zostały zaprezentowane znane i lubiane utwory muzyki klasycznej oraz pełne przepięknych melodii przeboje muzyki operowo-operetkowej.
W programie m.in. utwory J. Brahmsa, G. Donizettiego, J. Massneta, .E. Kahlmana, V. Montiego, F. Lehara, J. Straussa.

 


14 lipca
Zespół „Wah Wah Brass“ (waltornia, puzon, tuba, trąbka, trąbka piccolo)
To swoista muzyczna podróż przez wieki. W programie koncertuutwory J. S. Bacha, G. F. Haendla, W. A. Mozarta, G. Pucciniego, G. Verdiego, G. Rossiniego, D. Ellingtona.

 

21 lipca
Warsaw Dixie Band (saksofon/klarnet, trąbka, instr. perkusyjne, tuba)
To formacja grająca muzykę dixielandową. W repertuarze zespołu można znaleźć najbardziej znane standardy radosnego jazzu tradycyjnego, czyli tzw. stylu nowoorleańskiego.
W programie koncertu: standardy jazzowe.

 

28 lipca

Zespół Paso Doble (gitara akustyczna, gitara klasyczna)
Artyści wykonują muzykę klasyczną, w tym południowoamerykańską oraz z kręgu Półwyspu Iberyjskiego, gdzie gitara zajmuje szczególne miejsce.
W programie koncertu m.in. utwory A. Dworaka, L. de Calli, J. Cardoso, L. Bonfa, A. Laura, J. Ramireza.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl