Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Słowik getta

Słowik getta

5 sierpnia odbyły się kolejne spotkania cyklu „Wybitne warszawianki”, projektu Budżetu Partycypacyjnego 2018. Ich bohaterką była Marysia Ajzensztadt, młoda, niezwykle utalentowana, pianistka i śpiewaczka. Zamordowana podczas pierwszej akcji likwidacyjnej warszawskiego getta.

 

 

https://sztetl.org.pl/pl/aktualnosci/zgasla-gwiazda-marysia-miriam-ajzensztadt

Wykład: 7 sierpnia - godz. 12.00, Warsztat Warszawski, plac Konstytucji 4

Spacer:  7 lipca - godz. 11.00, zbiórka: plac Bankowy przy pomniku Słowackiego (spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne i na liczbę osób).

SPACER CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.


Prowadzenie: Magdalena Kuc

 

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl