Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Zapisane w listach

Zapisane w listach

Od 7 czerwca Fundacja Act 4 Art im. Meisnera i Fundacja Metamorfozy zapraszały na cykl warsztatów wokalnych i aktorskich, których zwieńczeniem był  spektakl muzyczny.

 

Spektakl „Zapisane w listach”, w reżyserii Sylwii Kaczmarek,  powstał dzięki finansowaniu przez Dzielnicę Śródmieście m.st Warszawy. Premiera miała miejsce w grudniu 2017 roku w Domu Kultury Śródmieście. Piosenki znanych polskich kompozytorów w wykonaniu Aleksandry Walusiak przeplatane monologami - listami warszawiaków - owocami pracy warsztatowej: cyklu warsztatów aktorsko-pisarskich przeprowadzonych przez kadrę Laboratorium Meisnera.

 

Za nami fascynujące warsztaty aktorskie PRACY NAD MONOLOGIEM oraz TAKTYKI AKTORSKIE, które zachęcały uczestników do współtworzenia spektaklu muzycznego poprzez aktorską pracę na powstałych wcześniej listach-monologach, będących częścią scenariusza. WARSZTATY EMISYJNE przygotowały uczestników do publicznego zaprezentowania monologu oraz wspólnego wykonania utworu finałowego.

 

 

Warsztaty odbywały się w siedzibie Fundacji Metamorfozy ul. Marszałkowska 81/20 były nieodpłatne.

 

Spektakl odbył się 23 czerwca w Domu Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9.

 

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl