Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Dokumenty Andrzeja Titkowa

Dokumenty Andrzeja Titkowa

Biblioteka Publiczna  w Dzielnicy Śródmieście zapraszała do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a,  od 21 do 24 maja na przegląd filmów dokumentalnych Andrzeja Titkowa.

 

Andrzej Titkow

W latach 1998–1999 wykładał w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1999 roku prowadzi zajęcia z historii filmu oraz zagadnień formy filmowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a od roku 2004 także w Warszawskiej Szkole Filmowe. W 2016 uzyskał stopień doktora sztuki filmowej, nadany na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi.

 

 

21 maja (poniedziałek) o godz. 18:00 zostaną zaprezentowane:

 

W takim niedużym mieście 13 min, Polska 1971 reż. Andrzej Titkow, zdj. Stanisław Niedbalski, Witold Stok

W małym miasteczku życie toczy się sennie i nijako. Chłopcy marzą o królewnach, a dziewczyny o królewiczach z bajki. Groteskowi „młodzi poeci” besztają się nawzajem za najdrobniejszą próbę krytyki rzeczywistości. Ironiczne, niepozbawione lirycznej zadumy, spojrzenie na polski prowincjonalizm.

 

Ławka 12 min, Polska 1975 reż. i scen. Andrzej Titkow, zdj. Jacek Petrycki

Kosmos sprowadzony do jednej parkowej ławki. Różne sytuacje, strzępy dialogów, fragmenty zdarzeń…

 

Mały wielki świat 13 min, Polska 1977 reż. i scen.  Andrzej Titkow, zdj. Witold Stok

Żartobliwy, autotematyczny film na temat realizacji filmu o wybitnym grafiku satyrycznym Andrzeju Mleczce. Świat Mleczki przedstawiony jest w filmie w duchu zabawy, swoistej gry z zastanymi stereotypami. III Nagroda „Brązowy Pegaz” na Przeglądzie Filmów o Sztuce w Zakopanem w roku 1978

 

Do przodu! 17 min, Polska 1979  reż. i scen. Andrzej Titkow, zdj. Jacek Wajs

Relacja z turnusu wczasowego, którego uczestnicy biorą udział w kursie nauki jazdy zorganizowanym w Bieszczadach.

 

Wolny zawód 14 min, Polska 1981  reż. i scen. Andrzej Titkow, zdj. Witold Stok

Pastelowy, psychologiczny portret przedstawicielki „najstarszego zawodu świata”. Bohaterka tego filmu, prostytutka z Trójmiasta, kończy właśnie trzydzieści lat i szykuje się do przejścia „na emeryturę”. Jeżeli czegoś żałuje w swym życiu, to jedynie tego, że tak późno zaczęła...

 

Azyl 10 min, Polska 1982  reż. i scen. Andrzej Titkow, zdj. Jacek Petrycki

Film porusza problem leczenia nałogowych alkoholików w zakładzie odwykowym.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl