Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Póki Polska żyje w nas

Póki Polska żyje w nas

19 sierpnia o 20 zapraszamy do Bazyliki św. Krzyża (dolny kościół), ul. Krakowskie Przedmieście 3, na koncert pieśni legionowych i ułańskich w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto. Wstęp wolny.


 

 

Program koncertu będzie nawiązywać do czasu walki o niepodległość w trakcie I wojny światowej, a także pierwszych lat II RP, kiedy to Bazylika była zarówno świadkiem radości Polaków z odrodzonej niepodległości w listopadzie 1918 r., jak i miejscem, w którym w sierpniu 1920 roku  warszawiacy w obliczu bolszewickiej nawały modlili się o ocalenie stolicy i całego państwa.


Program artystyczny koncertu zostanie wzbogacony narracją konferansjera na temat wybranych wydarzeń, postaci oraz utworów.

 

Na kolejny koncert Sonanto w Bazylice św. Krzyża, zatytułowany „Wrzesień'39 - koncert polskich pieśni II wojny światowej" zaprosimy 1 września.

 

 

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl