Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Z tą chorobą można pięknie żyć

Z tą chorobą można pięknie żyć

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście zapraszała 5 lutego  do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A, na spotkanie podczas którego o zespole Downa rozmawiały córka - Barbara Lityńska i matka - Anna Dodziuk.

Czy człowiek z zespołem Downa ma szansę na miłość? Anna Dodziuk, psychoterapeutka twierdzi, że społeczeństwo traktuje takich ludzi jak małe dzieci. – Takie osoby zawsze są uważane za dzieci, które nie myślą po dorosłemu i nie mają dorosłych potrzeb - powiedziała. Wielu osobom wydaje się także, że trzeba do nich powoli mówić i dobierać specjalne słowa (…)

Dodała, że niepotrzebnie próbujemy we wszystkim wyręczać  takie osoby, bo nie wierzymy, że one same dadzą sobie radę.  Jej córka, Barbara  Lityńska,  osoba niepełnosprawna intelektualnie jest jedną z nielicznych osób, które same podróżują po mieście. Wiele innych nawet nie miało szansy na spróbowanie tego (…)

Źródło: https://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/284351,Milosc-pomimo-zespolu-Downa

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl