Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Na literackiej antresoli

Na literackiej antresoli

25 listopada Warszawskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zapraszało do Galerii „Piecowej”,   ul. Emilii Plater nr 47, pawilon 15, na spotkanie z Markiem  Jędrzejewskim, poetą, reporterem, publicystą  i wykładowcą akademickim.

 

 

Marek Jędrzejewski - doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, pedagog zajmujący się problematyką subkultur młodzieżowych. W przeszłości pracował  jako dziennikarz i wychowawca młodzieży dysfunkcyjnej społecznie. Autor pięciu tomików wierszy  i czterech monografii pedagogicznych. W 2015 roku opublikował tom esejów krytyczno-literackich ,,Młodzi poeci w PRL''. Członek Związku Literatów Polskich.

 

GALERIA „Piecowa”, ul. Emilii Plater nr 47 pawilon 15 / wejście z ulicy  schodami po prawej stronie /

tel. 22 629-15-17,  kom. 660184905

Lokal  jest wykorzystywany na cele kulturalne przez Warszawskie Stowarzyszenie Twórców Kultury dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

 

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl