Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Ja, Minotaur

Ja, Minotaur

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97, ul. Czerniakowska 178A, od  20 listopada do 4 grudnia gościła  wystawę Andrzeja Burzyńskiego. W styczniu wystawa będzie prezentowana w Brukseli.

 

 

 

Andrzej Burzyński (1937) - aktor, malarz, reżyser, scenograf. Studiował w PWST w Warszawie (dyplom 1960). Od roku 1979 mieszka i pracuje w Paryżu.

 

Ulubioną techniką malarską Artysty jest pastel, ale w swojej twórczości również stosuje gwasz i używa farb olejnych oraz wykonuje rysunki tuszem i ołówkiem. Pierwszy pokaz indywidualny prac Andrzeja Burzyńskiego miał miejsce w 1967 roku, w Olsztynie. Potem Artysta wielokrotnie eksponował swoją sztukę w galeriach toruńskich oraz w galerii teatralnej w Olsztynie. Od kiedy zamieszkał na stałe w Paryżu, to tam urządza swoje wystawy, które mają licznych entuzjastów i miłośników. Uczestniczy w paryskich Salonach Jesiennych. W 1977 r. prezentował swoje dzieła na wystawie retrospektywnej w Galerii Attia w Paryżu. Do interesujących prezentacji własnej twórczości Autor zalicza wystawę w podparyskim zamku w Bagnole de l'Orne. Prace Artysty znajdują się w zbiorach prywatnych we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i oczywiście w Polsce.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl