Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Muzyczne spotkania z niezwykłymi pianistami

Muzyczne spotkania z niezwykłymi pianistami

Codziennie od 15 do 21 września w sali Nowy Świat Muzyki, ul. Nowy Świat 63, odbywały się koncerty uczestników IV Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów.

 

 

Każdy z koncertów składał się z 2 półgodzinnych recitali oraz rozmowy z wykonawcami, prowadzonej przez polskich pianistów Anna Hajduk lub – Stefana Walczykiewicza.

Koncerty były zarazem spotkaniami z muzyką Chopina, a także Ignacego Jana Paderewskiego (regulamin tegorocznego konkursu z okazji stulecia Niepodległości przewiduje przygotowanie utworów również tego kompozytora), jak i okazją do poznania sylwetek osób, które pasję do muzyki klasycznej łączą z pracą zawodową w innych dziedzinach.

Cykl zainaugurował występ Alexandre'a de Almeida Leite z Brazylii  i Mari Ide z Japonii.

Organizator: Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy

Realizator: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina

Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina dla Pianistów Amatorów

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl