Tak było

Świąteczny koncert
Świąteczny koncert

Już po raz dziesiąty Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście miały przyjemność zaprosić mieszkańców dzielnicy na wyjątkowy świąteczny koncert, który odbył się 9 grudnia 2018 w Teatrze Syrena przy ul. Litewskiej 3.   

więcej::.
Śródmieście gra dla życia
Śródmieście gra dla życia

30 czerwca 2018 r. w Klubie Palladium odbył się koncert finałowy dziesiątej, jubileuszowej edycji akcji „Śródmieście gra dla życia”, podczas której wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebraliśmy 800 litrów krwi.

więcej::.
Dzień Pamięci Starówki
Dzień Pamięci Starówki

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wysłuchanie wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego, uroczystość przy głazie znajdującym się przy ul. Kilińskiego, a także muzyczne widowisko pt. "Tu Polska" - tak razem z mieszkańcami śródmieścia już po raz 26. obchodziliśmy Dzień Pamięci Starówki, przypadający co roku 13 sierpnia.

więcej::.

Jan Paweł II – muzyczna opowieść

Jan Paweł II – muzyczna opowieść

13 października zapraszaliśmy mieszkańców Śródmieścia do udziału w koncercie „Jan Paweł II – muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie Karola Wojtyły”, który odbył się w Bazylice Św. Krzyża, Krakowskie Przedmieście 3.  Podczas wydarzenia wystąpił zespół wokalno-aktorski „Sonanto”.

 

 

Koncert był zwieńczeniem muzycznych imprez odbywających się w ramach projektu pt. „Pieśni Wolności – cykl koncertów w Bazylice św. Krzyża z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”. W ramach wydarzenia mieszkańcy stolicy mogli wysłuchać: pieśni Powstania Warszawskiego (1.08), pieśni legionowych i ułańskich (19.08) oraz piosenek śpiewanych podczas II wojny światowej (1.09).

Repertuar prezentowany 13 października przez zespół „Sonanto” nawiązywał do wizyty Ojca Świętego w kościele św. Krzyża podczas jednej z pielgrzymek do Ojczyzny oraz do historii lokalnej tej części Warszawy i Śródmieścia.

 

RODO

© 2010-2018 Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście Urzędu m.st. Warszawy
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zaler.pl